Блаженніший Митрополит Київський і всієї України, Епіфаній, 20 жовтня 2023 року під час свого візиту до міста Одеса взяв участь у церемонії освячення хреста на куполі кафедрального собору Різдва Христового. Заходу приймали участь інші високопоставлені духовні діячі та віряни. Митрополит також висловив слова підтримки та нагородив особливими нагородами військовослужбовців та меценатів.

Блаженніший Митрополит Київський і всієї України відзначив важливу подію під час візиту до Одеси

Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній 20 жовтня 2023 року під час Першосвятительського візиту в м. Одесу звершив чин освячення хреста на купол кафедрального собору Різдва Христового.

Спільно з Предстоятелем Православної Церкви України молилися митрополит Вінницький і Барський Симеон, архієпископ Дніпровський і Січеславський Симеон, архієпископ Одеський і Балтський Афанасій, секретар Одеської єпархії протоієрей Теодор Оробець та священнослужителі єпархії, захисники Батьківщини, представники творчої інтелігенції та віряни.

Після звершення богослужіння Блаженнійший владика привітав вірян зі знаменною подією та звернувся із Першосвятительським словом.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

«Сьогодні ми тут, в Одесі, маємо відносний мир. Ми можемо збиратися, можемо разом молитися, ми можемо оновлювати наші храми. Але ми не повинні забувати, що війна триває. І зараз там, на південному сході, точаться бої, гинуть наші найкращі сини і дочки. Вони віддають найдорогоцінніше – свої життя – заради кожного з нас, заради майбутнього нашої єдиної української держави, єдиної української Церкви, заради нашого українського народу. І ми пам’ятаємо це і робимо все від нас залежне, кожен на своєму місці.

Може видаватися на перший погляд, що кожен із нас окремо робить мало. Але коли ми збираємося такою великою громадою, то бачимо, що кожна наша лепта разом є великою рушійною силою, яка здатна долати перепони, які трапляються на нашому життєвому шляху і на шляху нашого українського народу. Тому й надалі будемо відповідальними, будемо мудрими і пильними у цей непростий час війни за нашу свободу і незалежність», – сказав Предстоятель.

Також Блаженнійший Митрополит Епіфаній висловив подяку керуючому єпархією й відзначив церковними нагородами військовослужбовців, меценатів та вірян.

Пресслужба Київської Митрополії
Української Православної Церкви (ПЦУ)