На Міжнародній конференції “Православ’я в Україні”, Митрополит Епіфаній наголосив на важливості духовності та ролі Церкви під час Революції Гідності. Він поділився впевненістю у збереженні української історії та ідентичності.

Духовний лідер обговорив роль Церкви у відродженні національного духу під час 10-річчя подій 2014 року

В Київській православній богословській академії 22 листопада 2023 року традиційно відбулася вже тринадцята Міжнародна наукова конференція «Православ’я в Україні», присвячена 10-річчю Революції Гідності.

Після молитви «Царю Небесний» Блаженнійший Митрополит Епіфаній розпочав пленарне засідання звернувшись до присутніх з вітальним словом.
Митрополит Епіфаній, зокрема, розповів про відновлення Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря та його непересічну роль у Революції Гідності й загалом у новітній історії нашої Церкви та держави.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

«Православ’я є одним зі стовпів утвердження нашої Української держави, бо без цього фундаменту збудувати тіло єдиної держави дуже важко. Також таким важливим фактором є наша правдива історія. Тому і ведеться ця боротьба з боку країни-агресора, бо без нашої історії вони ніколи не відновлять так звану російську імперію. Вони прагнуть відновити те, що було в минулому і завжди посилаються на минуле, а ми думаємо про майбутнє. І коли агресор зрозумів, що політичним чином нас не повернути до складу «Радянського Союзу», то вирішив напасти повномасштабно. Але ми зберегли нашу українську ідентичність і я переконаний, що і надалі її збережемо, щоб після перемоги відновлювати й відроджувати те, що було зруйноване ворогом. Тому нехай в цьому нам допомагає Господь», – зазначив Предстоятель автокефальної Української Православної Церкви.

З привітаннями також виступали ректор Київської православної богословської академії протоієрей Олександр Трофимлюк, голова Державної служби етнополітики і свободи совісті Віктор Єленський та старший науковий співробітник Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського НАН України Дмитро Гордієнко.

Далі, відповідно до програми, учасники конференції виголосили свої доповіді.

Після короткої перерви розпочалася робота в секціях, де взяли участь понад 60 учасників.

Співорганізаторами наукового заходу виступили Інститут української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського Національної академії наук України, Національний заповідник «Софія Київська» Міністерства культури України та Міжнародний інститут афонської спадщини.

Пресслужба Київської Митрополії
Української Православної Церкви (ПЦУ)