12 липня 2017 р. Б. Фонд пам`яті Блаженнішого Митрополита Мефодія оприлюднив перелік документів, які підтверджують продаж чоловічого монастиря святих первоверховних апостолів Петра і Павла Тернопільської єпархії УАПЦ до якого причетні Митрополит Макарій (Малетич) та колишній архієпископ Мстислав (Гук).  

Глава УАПЦ митрополит Макарій повідомив духовенство та вірян про те, що питання щодо продажу Червоногородського замку (чоловічого монастиря святих первоверховних апостолів Петра і Павла) розглядатимуть на Архієрейському соборі від 10 серпня 2017 р. Б. Колишній правлячий архієрей Тернопільської єпархії УАПЦ архієпископ Мстислав (Гук) розповів, хто насправді є замовником цього резонансного злочину:

Ним виявився БАРЧУК ОЛЕГ ОЛЕКСАНДРОВИЧ – полковник міліції, ревний поборник Партії регіонів.

У послужному списку колишнього працівника міліції Олега Барчука – посади екс-начальника обласної ДАІ та податкової поліції, бізнес-інтереси у різних сферах. 

Також його пов’язують з синьківським олігархом Дмитром Фірташем, чиї інтереси заліщицька влада свого часу активно просувала.

З метою приватизації земель у заповідній зоні «Дністровський каньйон» Олег Барчук утворив ТзОВ «Каньйони Дністра» і поставив номінально ним керувати свого тестя Дутку І. М. Неподалік Барчук Олег Олександрович, будучи головою райдержадміністрації, надав своїй родині та близьким близько тридцяти (!) земельних ділянок по 10 сотих в «Урочищі Червоне», в заповідній зоні «Дністровський Каньйон».

Олег Барчук як реальний власник та ініціатор побудови Асфальтного заводу в Заліщиках прозорливо передбачив необхідність прописати у Статуті ТОВ «Джуринфортеця» перелік пунктів з побудови автошляхів.

Місцевий «пан-феодал» з ознаками вседозволеності в поведінці ще за життя Митрополита МЕФОДІЯ не полишав надії заволодіти Червоногородським замком, відкрито погрожуючи Предстоятелю УАПЦ МЕФОДІЮ залишити Тернопільську Єпархію без майна, в разі якщо Церква чинитиме супротив у «добровільній» передачі пам’ятки місцевого значення в його приватну структуру, на що Владика МЕФОДІЙ відповів: «…ну що, як маєте силу – спробуйте – заберіть!..»

Недивно, що відразу після смерті Блаженнішого МЕФОДІЯ в Заліщицькій держрайадміністрації з’явилось вже юридичне поняття – гідроспоруда, і левова частина гідроелектростанції, що належала ТЄ УАПЦ, була продана ПП «Заліщицька Аграрна Спілка», а пізніше, вже за сприяння Високопреосвященнішого Мстислава, керуючого Тернопільською Єпархією УАПЦ, і гідроелектростанція перейшла у власність ТОВ «Джуриненерго».

Амбіційний і винахідливий перевертень у погонах не врахував лише одного, що краще йому було з Мефодієм втратити, аніж з Мстиславом знайти!

До вашої уваги пропонуємо частину аудіозапису “палкої промови ” Архієпископа Мстислава на Архієрейському Соборі від 10 серпня 2017 р. Б.

Митрополит Макарій (Малетич): От як? Поясните нам зараз!

Ростислав Гук: Шо, Ваше Блаженство?

Митрополит Макарій (Малетич): Ну поясните, чо ви так напиралися в повернення?

Ростислав Гук: Куди саме?

Митрополит Макарій (Малетич): Ну, в УАПЦ. Ви були відчислені і знали, що за вами шлейф. Зараді чого, щоби колотнечу зробити?

Ростислав Гук: Те, що сталося зі мною через бар, так, я винен, а для того щоби зробити костел, і все в силі залишається, і йде до того, щоби зробити костел, і все в силі залишається, і йде до того, що земля, земельна ділянка, ні благоустрій, ні костел не можна технічні зробити характеристики, ніяк його ремонтувати, поки не буде земельної ділянки, з однієї земельної ділянки, що було з комплексу, було видано 38 сотих, а зараз в проекті іде біля костелу, вже зроблений проект, і викопірка зроблена для державного цього кадастрового номеру, де оплачено, шо гектар буде долучено до цей, до костелу.

Пробачте, що Гудима отак звертається до Вас, з листом, ии, після смерті Мефодія була пропозиція того, що Владико, не робіть, всі ваші об’єкти заберуть, і нічого не залишиться, ні єпархії, ні нічо.

Такий славнозвісний є колишній Голова райдержадміністрації Олег Барчук, який в правоохоронних органах працював, забрав частину від так, шо вони називається по документам, це є гідроелектростанція, це залишився один колодязь, що був нібито у власності єпархії, але перш за все, що загальними всіх трьох об’єктів, які були руїни палацу, костел і залишки гідроелектростанції, не належали тернопільській єпархії, згідно з виписки єдиного державного реєстру і з головного управління статистики Тернополя, коли оформлятися почали земельна ділянка, сесія виділила одну із сесій Заліщицької ради, я виїжав, це в 16 році, і після цього, коли була виділена ділянка, почались робити, щоб продовжити ділянку, бо ділянка належала до Міносвіти, що райдержадміністрація, і була видана державний акт на право постійного користування Ромашка. Ця земля не належала і не могла попри всі наші об’єкти були обрізані, тому коли і Голова обласної державної адміністрації звертався, щоб взагалі віддати, казав, щоб так не було, і після того неодноразово звертався до мене Олег Барчук, який є і свідком, отець Ігор, коли приїжджав при покійному Митрополиті Мефодії, він просто казав, шо ви залишитеся без нічого і нічого не візьмете, і коли було спілкування з багатьма людьми, і з тими, що стали власниками, вони надалі співпрацюють з Церквою і будуть співпрацювати надалі.

Інвестор береться для того, щоб земельні ділянки виділити, і через це інвестор ввійде і одночасно угоду з інвестором буде підписувати, щоб був ремонт і костелу, і технічної документації, гектар землі, і в дальнішому буде розмова.

Митрополит Макарій (Малетич): Хто буде підписувати? Хто буде підписувати?

Ростислав Гук: Я можу бути гарантом того, що в дальнішим буде.

Митрополит Макарій (Малетич): Ну Владико, коли вони вже мають власности, еиеиеи ти вежі. Я Вам скажу, я вам скажу, шо то Ви, то то, я сі ще чудую, вибачте мені, але я просто не розумію. Ви прекрасно знали, що не будем згадувати нашого попереднього Предстоятеля, але це було. Він мені казав, це було, що 2 млн дол. Ви знали, шо 2 млн люди знають, йшлосі 2 млн доларів,якої чортової матері ви туда лізли? Най би були ти 2 млн забрали, с ти або що, ну чо звеш, ну чо звеш? Ніби не потрібні, не потрібні? Той палац потрібні? Де б маєш гроші його зробити? Чи гідроелектростанцію? Були с ти взяли, хотяй аа, хоча як, як юрист мені радив 50 на 50, віддати їм 50 на Церкву, як зроблять а 50. Ну ну, то якось шось, помітно було ноно.

Ростислав Гук: Ваше Блаженство.

Митрополит Макарій (Малетич): Ви знали 2 млн. дол. Священики знають 2 млн доларів.

Митрополит Роман (Балащук): Що за 2 млн доларів, скажіть?

Митрополит Макарій (Малетич): Давали Мефодію за це місце.

Митрополит Роман (Балащук): За всьо? Так?

Митрополит Макарій (Малетич): Так! І він не продав.

Єпископ Кирило (Михайлюк): А тепер за 300 000 грн, інфляція дубових.

Митрополит Макарій (Малетич): Розумієте? Ви, вибачте, але ви, ви, ви, аиаи ну, ви знали, с ти, ви чули 2 млн, Мефодій сказав, і Ви то чули, і священики знають.

 

ВІРЯНИ ВИМАГАЮТЬ ПОВЕРНУТИ МАЙНО ЦЕРКВІ! 

 

ДАЛІ БУДЕ