8 травня 2017 р.Б. в ексклюзивному інтерв’ю Блаженніший Макарій (Малетич), Митрополит Київський і всієї України, Предстоятель Української Автокефальної Православної Церкви, керуючий Київською, Львівською, Рівненсько-Волинською, Дніпровсько-Запорізською, Черкаською і Тернопільською єпархіями УАПЦ розповів РІСУ про перегляд рішення щодо призначення Архієпископа Мстислава (Гука) керуючим Хмельницькою єпархією. Архієрейський собор буде вимушений переглянути рішення після того, як Владику Мстислава категорично не прийняло єпархіяльне духовенство.

«Наказ буде скасований, раз священики не дали згоду – у них у Хмельницькому були збори і вони прийняли таке рішення», – розповів Предстоятель УАПЦ.

Попередньо владику Мстислава (Гук) 6 грудня вивели з числа єпископів УАПЦ через його нічні гуляння зі священиками в одному з тернопільських барів. Та вже після рішення Архієрейського Собору та Патріаршої Ради УАПЦ від 4 квітня 2017 р.Б. його вирішили поновити і призначити керуючим Хмельницькою єпархією УАПЦ з титулом Архієпископ Хмельницький і Кам’янець-Подільський.

«Був задум, що він має там відремонтувати історичні приміщення, які належать церкві. Але якщо духовенство його не прийняло, то владика Мстислав буде служити там, куди його призначить Собор. Треба буде призначити його до котрогось із монастирів», – зазначає владика Макарій (Малетич).

Прес-служба Тернопільскої єпархії УАПЦ