«Людей можна позбавити рукотворного храму, але не віри». На Тернопільщині парафія захопленого храму відзначила престольне свято.

31 жовтня, у день памяті апостола і євангеліста Луки, митрополит Тернопільський і Кременецький Сергій відвідав з архіпастирським візитом парафію в ім’я святого апостола у с. Шумбар Шумського благочиння на Тернопільщині, громада УПЦ МП раніше перейшла в підпорядкування УПЦ/ПЦУ. У наметовому храмі-скінії владика Сергій очолив Божественну літургію для частини вірян, що виявили бажання залишитись у складі УПЦ.

«Можна позбавити рукотворного храму людей, але храм душі ніякі сили не зможуть зруйнувати. Незламність духу та твердість у вірі проявили вірні с. Шумбар, які не піддалися спокусам та лишилися вірними Христу Спасителеві та добрими християнами», – йдеться у повідомленні.

Після того як прихильники ПЦУ за підтримки місцевої влади отримала храм УПЦ МП на честь апостола Луки, громада УПЦ МП знайшла місце на приватній території та розпочала зведення нової церкви. Сьогодні служби проходять у просторому наметі.

Пресслужба Тернопільської єпархії ПЦУ