Унікальна молитва, яка звертається до Святого Лева Великого за захист воїнів України в сучасному важкому періоді. Висловлюйте своє покликання до Божого втручання та благословення для тих, хто стоїть на захисті миру та справедливості.

Прохання до Божого захисту та мудрості в непевний час війни

Сьогодні в Православній Церкві відзначається 37-а неділя після П’ятдесятниці за новоюліанським стилем. У цей день вшановують пам’ять святого Лева, папи Римського (461 р.), святого Агапіта, сповідника та єпископа Синадського (IV ст.), святого Флавіана, сповідника та патріарха Царгородського (449–450 р.), і преподобного Косміяхромського (1492 р.).

18 лютого – день святителя Льва Великого.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Святитель Лев I Великий, папа Римський (440-461), здобув прекрасну і різнобічну освіту, яка відкривала перед ним блискучу світську кар’єру. Однак, прагнучи до духовного життя, він обрав інший шлях і став архидияконом при святому папі Сиксті III (432-440), а після його смерті у вересні 440 року був обраний главою Римської Церкви. Це був важкий для Церкви час, коли єретики облягали твердиню Православ’я своїми спокусливими псевдовченнями.

Святитель Лев умів поєднувати пастирську м’якість і доброту з непохитною твердістю в питаннях віросповідання. Саме він став основним захисником Православ’я проти єресі Євтихія і Діоскора, котрі вчили про одне єство в Господі Ісусі Христі, і єресі Несторія. Він сприяв скликанню IV Вселенського Халкідонського собору (451) для засудження єресі монофізитів.

На Соборі, де були присутні 630 єпископів, було оголошено послання святителя Лева до вже покійного тоді святителя Флавіана, Патріарха Константинопольського (447-449), постраждалого за Православну віру від розбійницького Ефеського собору в 449 році. У посланні святителя Лева було викладено Православне вчення про два єства в Господі Ісусі Христі. Із цим вченням погодилися всі присутні на Соборі єпископи. Єретики Євтихій і Діоскор були відлучені від Церкви.

Лев I Великий помер в 461 році і був похований в Римі, у Ватиканському соборі. Його літературна і Богословська спадщина складається з 96 проповідей і 143 послань, з яких найвідоміше – до святителя Флавіана.

Молитва за захист воїнів України до Святого Льва Великого

Боже наш, молимо Тебе за захист воїнів України в цей важкий час боротьби. Зневаж на них та наділи Святим Духом, щоб вони мали силу та мудрість в боротьбі за мир і справедливість. Святителю Леве Великий, який вступався за Православ’я та Правду Христову, будь нашим посередником перед Господом. Просимо Твоїх спасительних молитов та благословенну руку над воїнами ЗСУ, щоб вони були захищені від усякого зла і підступного ворога. Амінь.

Джерело – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія