Святий Спиридон, народившись на Кіпрі в III столітті, пройшов вражаючий шлях від простого пастуха до єпископа міста Тримифунта. Відзначаючись щедрістю та добротою, він виконував чудеса, зціляючи хворих та рятувавши від несправедливості. Спиридон взяв участь у I Вселенському Соборі, де вразив своїми аргументами філософа і змусив його змінити свої погляди.

Святитель Спиридон – відомий чудотворець і захисник правди в імперії Костянтина Великого

Молитва до святого Спиридона єпископа Тримифунтійського:

О, блаженний святителю Спиридоне! Просимо твого милосердя перед образом Людинолюбивого Бога, щоб Він не осудив нас за наші беззаконня, але зниспослав до нас Свою милість. Молимося за нас, рабів Божих (оголосіть імена), щоб у Христі, нашому Бозі, було спокійне та безтурботне життя, душевне і тілесне здоров’я. Звільни нас від усіх душевних і тілесних бід, від усіх сумнівів і підступних диявольських нападів. Згадай нас перед престолом Всемогутнього і поблагай Господа, щоб Він простив нам багато наших гріхів, дарував безтурботне та мирне життя, і сподобив нас від непосоромного та мирного завершення нашого земного життя та входження до вічного у майбутньому віці. Нехай Господь оберігає нас, щоб ми постійно прославляли та дякували Отцю, Синові та Святому Духові, нині і повсякчас і на віки віків. Амінь.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

З житія святого Спиридона знаємо, що народився він у кінці III століття на острові Кіпр. Був сином простих батьків, та й сам був простодушним. Випасав овець, а досягнувши належного віку, одружився й мав дітей. Спиридон був дуже щедрим і добрим до людей, а тому багато допомагав, чим міг, всім ближнім і подорожнім. За це Господь нагородив його даром чудотворення: він зціляв невиліковно хворих і виганяв бісів.

За часів імператорства Костянтина Великого Спиридон був поставлений єпископом міста Тримифунта, і на цій високій посаді він не змінив свого способу життя, продовжуючи служити людям і Богу, творячи великі чудеса. Він рятував людей від голоду, від несправедливого засудження, допомагав відновлювати справедливість.

За свідченням церковних істориків, у 325 році святитель Спиридон брав участь у I Вселенському Соборі, де вступив у дискусію з грецьким філософом, який захищав аріанську єресь. Філософ після промови святого Спиридона перемінився, сказавши своїм однодумцям, що «з вуст цього старця замість доказів розуму виходила якась особлива сила, перед якою всі докази стали безсилими».
Філософ тоді увірував у Христа, закликав увірувати й інших та йти за цим старцем, «вустами якого промовляв Сам Бог».

Усе своє чесне життя святий Спиридон допомагав іншим і, будучи добродійним, направляв до чеснот й інших. Святитель мирно відійшов до Бога близько 348 року, його з великою шаною поховали у Церкві святих апостолів у Тримифунті. Там було встановлено і щорічне святкування його пам’яті.

Особисте прохання до святителя Спиридона:

О, високопреосвященний Божий архієрею, святитель Спиридоне, чудотворче! Прошу тебе, раб/а твій/я (назвати ім’я), умов милістю Бога і Спасителя нашого Ісуса Христа, щоб молитвами твоїми він надав мені (зміст прохання) та пробачив усі гріхи мої. Амінь.

Джерело – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія