НАШ ТЕЛЕГРАМ

Церковні події

Заупокійна субота: Молитва за спочилими православними християнами

Завтра, 18 березня, відбудеться друга постова поминальна субота, коли в усіх православних храмах відбудуться заупокійні богослужіння за всіма спочилими православними християнами. Це день, коли ми молимося за наших родичів та близьких, які пішли з цього світу, а також за всіх, хто відійшов у вічність без родини та близьких. Молитва допомагає душам померлих досягти вічного спокою, тому це прояв нашої любові та виконання заповіді про любов до ближнього.

Поминальна субота в православній церкві: важливість молитви за душі спочилих

У суботу, 18 березня, у всіх православних храмах відбудуться заупокійні богослужіння за всіма спочилими православними християнами. Цей день є другою постовою поминальною суботою, коли ми молимося за наших родичів та близьких, які пішли з цього світу.

За словами святого Іоана Золотоустого, молитва допомагає душам померлих досягти вічного спокою. Тому, молитися за наших родичів та близьких – це прояв нашої любові до них і виконання заповіді про любов до ближнього.

Проте, не лише за своїх родичів потрібно молитися в цей день, але і за всіх, хто відійшов у вічність без родини та близьких. Нехай наші молитви поширяться на всі душі, які потребують нашої підтримки у цей день заупокійної суботи.

Пам’ятаймо, що смерть є неприродною людині, але вона стала одним із наслідків гріхопадіння праотців. Тому, ми, молитвою і милостинею, можемо допомогти душам упокоєних православних християн отримати прощення за усі гріхи і знайти спокій у Бозі.

МОЛЕБЕНЬ ЗА УКРАЇНСЬКЕ ВІЙСЬКО

І ЗА ДЕРЖАВУ ТА НАРОД

В ЧАС НАШЕСТЯ ЧУЖИНЦІВ

Священник: Благословенний Бог наш завжди, нині і повсякчас, і на віки віків.

Хор: Амінь.

З нами Бог, розумійте, народи, і покоряйтеся, – бо з нами Бог!

Почуйте всі аж до краю землі, – бо з нами Бог!

Могутні, покоряйтеся, – бо з нами Бог!

Бо якщо знову в силу прийдете, то знову переможені будете, – бо з нами Бог!

І коли якусь раду задумаєте, зруйнує Господь, – бо з нами Бог!

І коли яке слово скажете, не справдиться вам, – бо з нами Бог!

Страху ж вашого не боїмось і не стривожимось, – бо з нами Бог!

Господа ж Бога нашого будемо славити, і Він буде нам на страх, – бо з нами Бог!

І коли на Нього надіятись буду, Він буде мені на освячення, – бо з нами Бог!

І уповати буду на Нього, і спасуся Ним, – бо з нами Бог!

Ось я і діти, що їх дав мені Бог, – бо з нами Бог!

Люди, що ходять у темряві, побачать світло велике, – бо з нами Бог!

Вам, що живете в країні й тіні смертній, світло засяє, – бо з нами Бог!

Бо Дитя народилося нам, Син і дано Його нам, – бо з нами Бог!

Влада Його на раменах Його, – бо з нами Бог!

І миру Його немає меж, – бо з нами Бог!

І назветься ім’я Його: Великої ради Ангел, – бо з нами Бог!

Дивний порадник, – бо з нами Бог!

Бог Кріпкий, Володар, Начальник миру, – бо з нами Бог!

Отець будучого віку, – бо з нами Бог!

З нами Бог, розумійте, народи, і покоряйтеся, – бо з нами Бог!

Слава Отцю і Сину, і Святому Духові,

З нами Бог, розумійте, народи, і покоряйтеся, – бо з нами Бог!

І нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь,

З нами Бог, розумійте, народи, і покоряйтеся, – бо з нами Бог!

Диякон: Бог Господь і з’явився нам; благословен, хто йде в ім’я Господнє.

Хор: Бог Господь і з’явився нам; благословен, хто йде в ім’я Господнє.

Стих: Прославляйте Господа, бо Він Милосердний, бо повіки ласка Його.

Хор: Бог Господь і з’явився нам; благословен, хто йде в ім’я Господнє.

Стих: Обступили й оточили мене, я ж іменем Господнім переміг їх.

Хор: Бог Господь і з’явився нам; благословен, хто йде в ім’я Господнє.

Стих: Не умру, а житиму і повідатиму про діла Господні.

Хор: Бог Господь і з’явився нам; благословен, хто йде в ім’я Господнє.

Стих: Камінь, що занедбали будівничі, став в наріжним каменем. Від Господа це сталося, і дивне воно в очах наших.

Тропар, глас 1:

Спаси, Господи, людей Твоїх / і благослови насліддя Твоє, / перемогу побожному народові нашому на супротивників подай // і Хрестом Твоїм охороняй нас — оселю Твою.

Слава і нині: Догматик, гл. 1

Всесвітню славу, / що від людей засяяла / і Владику породила, / небесні двері прославимо, Марію Діву, / пісню Сил безплотних і похвалу вірних; / бо Вона стала небом і храмом Божества; / Вона, перепону ворожнечі зруйнувавши, / мир дарувала й Царство відкрила. / У Ній же утвердження віри маючи, / поборником маємо Господа, / Який від Неї народився. / Будьте мужні, люди Божі, будьте мужні, / бо Він ворогів переможе // як всемогутній.

Диякон: Пресмудрість

Читець: Пророцтва Ісайї читання (Іс. 14, 13-17, 24-27)

Так каже Господь на Царя Вавилонського: ти сказав собі: «зійду на небо, вище за зірки Божі піднесу престіл мій і сяду на горí у зібранні богів, на краю півночі; зійду на висоти хмарні, буду подібний до Всевишнього». Але скинутий у пекло, у глибини пекель­ні. Ті, що бачили тебе, вдивляються у тебе, розмірковують про тебе: «чи той це чоловік, який коливав землю, тряс царства, всесвіт зробив пустелею і руйнував міста його, полонених своїх не відпускав додому?». З клятвою говорить Господь Саваоф: як Я задумав, так і буде; як Я визначив, так і відбудеться, щоб знищити Ассура у землі Моїй і розтоптати його на горах Моїх; і спаде з них ярмо його, і зніметься тягар його з рамен їхніх. Таке визначення, ухвалене про усю землю, і ось рука, простягнута на усі народи, бо Господь Саваоф визначив, і хто може скасувати це? рука Його простягнута, — і хто відверне її?

Диякон: Будьмо уважні.

Священник: Мир усім.

Читець: І духові твоєму.

Диякон: Премудрість

Читець: Прокимен, глас 7:  Господь силу людям Своїм дасть, Господь поблагословить людей Своїх миром.

Стих: Принесіть Господу, сини Божі, принесіть Господу молодих ягнят.

Диякон: Премудрість

Читець: До євреїв послання святого апостола Павла читання (Євр., 329 зач., XI, 24-26; 32 – XII, 2)

Браття, Вiрою Мойсей, досягнувши вiку, вiдмовився називатися сином дочки фараонової i захотiв краще страждати з народом Божим, нiж мати тимчасову грiховну насолоду, i ганьбу Христову вважав бiльшим для себе багатством, нiж єгипетськi скарби; бо вiн дивився на нагороду. I що ще скажу? Hе вистачить менi часу, щоб розповiсти про Гедеона, про Варака, про Самсона та Iєффая, про Давида, Самуїла та (iнших) пророкiв, якi вiрою перемагали царства, творили правду, одержували обiтницi, затуляли пащi левiв, гасили силу вогню i уникали вiстря меча, змiцнювалися вiд немочi, були сильнi на вiйнi, проганяли полки чужинцiв, жiнки одержували померлих своїх воскреслими; iншi ж замученi були, не прийнявши визволення, щоб одержати краще — воскресiння; iншi зазнали наруги та ран, а також кайданiв i в’язниць, були побитi камiнням, перепилюванi, зазнавали катування, помирали вiд меча, тинялися в овечих i козячих шкурах, терплячи нестатки, скорботи, озлоблення; тi, яких увесь свiт не був достойний, блукали по пустелях i горах, по печерах та ущелинах землi. I всi цi, засвiдченi у вiрi, не одержали обiцяного, тому що Бог передбачив про нас щось краще, щоб вони не без нас досяг­ли досконалости. Тому i ми, маючи довкола себе таку хмару свiдкiв, скиньмо з себе всякий тягар i грiх, який нас обплутує‚ i з терпiнням підемо на подвиг‚ який чекає на нас, дивлячись на Начальника i Виконавця вiри Iсуса, Який замiсть радости, яка Йому належала, витерпiв хрест, зневаживши посоромлення, i сiв праворуч престолу Божого.

Священник: Мир тобі.

Читець: І духові твоєму.

Диякон: Премудрість. Алилуя, глас 8.

Стих: Натягни лук, і встигай, і царюй істини ради, і лагідності, і справедливості.

Стих: Ти полюбив правду і зненавидів беззаконня.

Диякон: Премудрість. Станьмо побожно, вислухаймо свя­те Євангеліє.

Священник: Мир усім.

Хор: І духові твоєму.

Священник: Від Матфея святого Євангелія читання (зач.20 від половини Мф. 7, 7-11).

Хор: Слава Тобі, Господи, слава Тобі.

Диякон: Будьмо уважні.

Сказав Господь: Просіть, і дасться вам; шукайте, і знайдете; стукайте, і відчинять вам; бо кожен, хто просить, одержує, і хто шукає, знаходить, і тому, хто стукає, відчиняють. Чи є між вами така людина, яка, коли син її попросить у неї хліба, подала б йому камінь? І коли попросить риби, подала б йому змію? Отже, якщо ви, будучи злими, вмієте дари добрі давати дітям вашим, тим паче Отець ваш Небесний дасть блага тим, хто просить у Нього.

Хор: Слава Тобі, Господи, слава Тобі.

Диякон: Помилуй нас, Боже, з великої ми­лості Твоєї, молимось Тобі, вислухай і помилуй.

Хор: Господи, помилуй. (тричі)

Диякон: Ще молимось за владику і отця нашого Блаженнійшого Митрополита Епіфанія, і владику нашого Преосвященнійшого єпископа (ім’я), за братів наших священиків, священномонахів і за все у Христі братство наше.

Хор: Господи, помилуй. (тричі)

Диякон: Ще молимось за Богом бережену Україну нашу, за владу, військо і народ її, щоб ми тихе і мирне життя прожили у всякому благочесті і чистоті.

Хор: Господи, помилуй. (тричі)

Диякон: Ще молимось Господу Богу нашому, щоб вислухав голос моління нас, грішних, і охоронив всіх людей України нашої в час тяжких випробувань та помилував рабів Своїх, воїнів, щоб зберіг їх від смертоносної рани і всякої хворости душевної і тілесної, щоб охоронив від усякої скорботи, лиха, гніву і недолі та дав їм повернутися здоровими і щасливими, Всемилостивий Господи, вислухай і помилуй.

Хор: Господи, помилуй. (тричі)

Священник: Вислухай нас, Боже, Спасителю наш, надіє всіх кінців землі і тих, що в морі далеко, і, Милостивий, Милосердний будь, Владико, до гріхів наших і помилуй нас. Бо Ти Милости­вий і Людинолюбний Бог єси, і Тобі славу возсилаємо, Отцю і Сину, і Свя­тому Духові, нині і повсякчас, і на віки віків.

Хор: Амінь.

Диякон: Господу помолимось

Священник: Всесильний Господи, почуй молитви дітей Твоїх, споглянь в час важких випробувань на державу нашу – Україну. Благослови та зміцни воїнів наших, владу, уряд та весь народ наш, які протистоять підступному російському агресору на землі, на морі та в повітрі. Правдолюбивий Господи, не дай ворогам знищити державу, народ та святині наші.

Благаємо Тебе, даруй нам з іменем Твоїм перемогу і справедливий мир наблизь. Пошли грізного очільника небесного воїнства Твого – архістратига Михаїла, на допомогу мужнім захисникам нашим, щоб диявольські задуми агресора зруйнували вони та вберегли нашу Батьківщину-Україну.

Твоє бо є, щоб милувати і спасати нас, Боже наш, і Тобі славу возсилаємо, Отцю, і Сину, і Святому Духу, нині і повсякчас і на віки віків. Амінь

Можна додати й наступні молитви

МОЛИТВА КОЛИ БАТЬКІВЩИНА В НЕБЕЗПЕЦІ

Господи Боже наш, Ти вислухав Мойсея, коли він простягав до Тебе руки, і народ ізраїльський зміцнив на амаликитян, озброїв Ісуса Навина на битву та повелів сонцю спинитися. Ти й нині, Владико, почуй нас, що молимося до Тебе. Зміцни силою Твоєю побожний народ наш, благослови його справи, примнож славу його перемогою над ворогом, зміцни всемогутньою Твоєю правицею нашу державу, збережи військо, пошли ангела Твого на зміцнення захисників народу нашого, подай нам усе, що просимо для спасіння; примири ворожнечу і мир утверди. Простягни, Господи, невидиму правицю Твою, яка рабів Твоїх заступає в усьому. Тим же, кому судив Ти покласти душу свою на війні за віру православну, побожний народ наш і державу, прости їхні провини і в день праведної Твоєї відплати подай вінці нетління. Бо Твоя є влада, Царство і сила, від Тебе допомогу всі приймаємо, на Тебе надію покладаємо і Тобі славу возсилаємо, Отцю, і Сину, і Святому Духові, нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

МОЛИТВА ПРО ВИЗВОЛЕННЯ ВІД НАШЕСТЯ ЧУЖИНЦІВ

Господи Боже сил, Боже спасіння нашого, Ти Єдиний твориш чудеса. Поглянь в милості та милосерді на смирення рабів Твоїх і людинолюбно вислухай і помилуй нас: бо вороги наші зібралися на нас, щоб погубити нас і знищити державу нашу та святині наші. Допоможи нам Боже, Спасителю наш, і визволи нас, заради слави імені Твого, і нехай на нас справдяться слова, сказані Мойсеєм: будьте сміливими, стійте і побачите спасіння від Господа, бо Господь бореться за нас.

Так, Господи Боже, Спасителю наш, не пом’яни беззаконь і неправд людей Твоїх і не відвертайся від нас гнівом Своїм, але в милості та милосерді відвідай смиренних рабів Твоїх, що до Тебе припадають: стань на допомогу нам і подай воїнству нашому з Ім’ям Твоїм перемогти. Погуби наміри і неправедні насмілення тих, хто йде на нас війною.

Молимось до Тебе, Владико миру і спокою нашого, щоб як щезає дим, так нехай щезнуть вороги наші, і як прах розсипається від лиця вітру, так нехай розвіються їхні злі думки знищити державу нашу Українську. Господи, втихомир тих, хто противиться заповідям та постановам Твоїм. Поверни їм пам’ять Твоєї заповіді: Блаженні миротворці, бо вони синами Божими назвуться. А для тих, хто противиться цій Твоїй заповіді, пошли гнів, скорботу і ангелів лютих, які вселять в них страх і пам’ять про те, що і вони себе християнами називають.

Нехай же Господи буде воля Твоя над нами і, якщо Твоє Провидіння буде таким, щоб покласти воїнам нашим у битві за Віру і Україну душі свої, то і їм прости гріхи їхні, і в день праведного Твого Суду подай вінці нетління. Але віримо і молимось Тобі Великодаровитий Господи, що ти захистиш, втихомириш і напоумиш та до спокою приведеш всіх.

Бо Ти єси захист і перемога, і спасіння для тих, хто надіється на Тебе, і Тобі славу возсилаємо, Отцю, і Сину, і Святому Духу, нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь!

МОЛИТВА ЗА ВОЇНІВ І ТИХ, ХТО ПОТЕРПАЄ ВІД ВІЙНИ

Боже Великий, Боже Всесильний! Ми, грiшнi дiти Твої, у покорi сердець наших приходимо до Тебе i схиляємо голови нашi. Отче! Прости провини нашi та провини батькiв, дiдiв i прадiдiв наших. Прийми нинi, благаємо Тебе, щиру молитву нашу i подяку нашу за безмежне милосердя Твоє до нас. Вислухай нашi молитви i прийми благання сердець наших. Благослови нашу Батькiвщину Україну, перемогу над ворогом, долю та щастя їй дай. Премилосердний Господи, усiм, хто вдається до Тебе з благанням, милiсть Твою подай. Благаємо Тебе, Боже, за Воїнів і Захисників, за братiв i сестер наших, за вдовиць, за сирiт, за калiк i немiчних, за тих, хто в окупації і полоні, за тих, хто в скрутних життєвих обставинах, за біженців i за всіх тих, хто Твого милосердя та допомоги Твоєї потребують. З’єднай нас усiх в єдину велику Христову сiм’ю, щоб усi люди України нашої єдністю й перемогами славили величне iм’я Твоє завжди, i нинi, i повсякчас, i на вiки вiкiв. Амiнь.

Диякон: Премудрість.

Священник: Пресвята Богородиця, спаси нас.

Хор: Чеснішу від херувимів і незрівнянно славнішу від серафимів, що нетлінно Бога Слово породила, сущу Богородицю, Тебе величаємо.

Священник: Слава Тобі, Христе Боже, надіє наша, слава Тобі.

Хор: Слава і нині. Господи помилуй (тричі) благослови.

І виголошує священик відпуст.

Хор: БОЖЕ ВЕЛИКИЙ ЄДИНИЙ.

Боже великий, єдиний,

Нам Україну храни,

Волі і світу промінням

Ти її осіни.

Світлом Христової правди

Нас, дітей, просвіти,

В чистій любові до краю,

Ти нас, Боже, зрости.

Молимось, Боже єдиний,

Нам Україну храни,

Всі свої ласки-щедроти

Ти на люд наш зверни.

Дай йому волю, дай йому долю,

Дай доброго світу,

Щастя дай, Боже, народу

І многая, многая літа.