В цій ключовій промові, прочитаній Вселенським Патріархом Варфоломієм на міжконфесійному сніданку у Фінляндії 11 вересня 2023 року, розглядається важливість віри в діалог та спільну роботу між релігійними спільнотами для миру та взаєморозуміння.

Дослідження важливості міжрелігійного діалогу та віри в спільність

Віра в Діалог

Ми повинні вірити у сам процес діалогу. Будь-яка зустріч і будь-який обмін думками потребують від нас ризику, як на індивідуальному, так і на громадському рівні. Діалог завжди є особистим, оскільки він передбачає взаємодію унікальних, незамінних особистостей, чи то християн, чи інші особи, чия ідентичність тісно пов’язана з їхніми індивідуальними, соціальними, культурними та релігійними особливостями.

Опозиція щодо екуменічного чи міжрелігійного діалогу зазвичай виникає внаслідок страху і незнання, відсутності знань або зіткнення з релігійною різноманітністю. Міжрелігійний діалог визнає різниці між релігійними традиціями та сприяє мирному співіснуванню та спільній роботі між людьми та культурами.

Міжрелігійний діалог не передбачає відмови від власної віри, а скоріше допомагає коригувати наше розуміння інших поглядів. Таким чином, він може сприяти подоланню стереотипів та сприяти взаєморозумінню та мирному вирішенню конфліктів.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Упередженість та попередження виникають через неправильне уявлення про інших – ось чому діалог настільки важливий, бо він може допомогти знищити страх та підозри. Він має важливе значення для миру, але він ефективний тільки тоді, коли він здійснюється в дусі залучення, взаємної довіри та поваги.

Діалог формує наше ставлення до світу через його різницю від нас самих. Цей аспект добре відображено в нещодавньому документі, затвердженому Вселенським Патріархатом під назвою “Заради життя світу: до соціального етосу Православної Церкви”, який говорить: “Знаючи, що Бог виявляється найрізноманітнішими способами та нескінченною креативністю, Церква вступає у діалог з іншими релігіями, готова бути здивованою та захопленою різноманіттям і красою Божої щедрості, благодаті та мудрості, що проявляються серед всіх народів” (параграф 55).

Джерело: ΟΙΚΟΥΜΕΝΙΚΟN ΠΑΤΡΙΑΡΧEION