Митрополит Макарій посівши крісло Предстоятеля УАПЦ активно почав позиціонувати себе як “будівничий церкви”, проте його нещодавня заява духовенству та деканам Тернопільської єпархії УАПЦ: “Хто не хоче будувати зі мною церкву, може сміливо йти в Київський Патріархат до Філарета, ніхто вас тримати не буде і повертати теж…” прозвучала як ультиматум, і зайвий раз підкреслила тоталітарну форму правління Митрополита Макарія, як Предстоятеля УАПЦ.

Складається враження, що у Митрополита Макарія (Малетича) здають нерви і він неспроможний впоратись із ситуацією, що склалась у Тернопільській єпархії УАПЦ. Слова Владики Макарія стали підтвердженням опублікованої після Архієрейського собору УАПЦ заяви голови Фонду пам`яті Блаженнішого Митрополита Мефодія Наталії Шевчук: “Недолюблюючи Митрополита Мефодія, нинішній предстоятель робить все, щоб знищити саму пам’ять про особу, порівняно з якою виглядає жалюгідно. А черговою жертвою Макарія відтепер стала Тернопільська єпархія…  Цікаво, невже митрополиту Макарію не зрозуміло, що єдиним результатом його кадрової політики буде відхід духовенства Тернопільської єпархії УАПЦ під омофор патріарха Філарета?”.

Схоже, що для стабілізації ситуації в Тернопільській єпархії УАПЦ Владика Макарій буде змушений звернутися до попереднього керуючого Тернопільською єпархією Преосвященнійшого Віктора (Бедь), який користується бездоганним авторитетом у духовентва та вірян Тернопільської і Карпатської єпархій УАПЦ та на сьогоднішній день чи не єдиний, хто може втримати ситуацію і зберегти Тернопільську єпархію у лоні Української Автокефальної Православної Церкви.

Чи зробить таку необхідну для Митрополита Макарія офіційну заяву Преосвященнійший Віктор (Бедь), єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Карпатською єпархією УАПЦ?..

Прес-служба Тернопільської єпархії УАПЦ