25 грудня 2016 року, у неділю святих Праотців, Преосвященнійший Віктор (Бедь), єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Карпатською і Тернопільською єпархіями Української Автокефальної Православної Церкви освятив престол та відслужив божественну літургію в храмі Успіння Пресвятої Богородиці Тернопільської єпархії в селі Кошилівці Заліщицького району Тернопільської області.

Перед початком божественної літургії Преосвященніший єпископ Віктор звершив чин освячення престолу та оновлення храму.

Його Преосвященству співслужили: митрофорний протоієрей Леонід Горошко, настоятель храму Успіння Пресвятої Богородиці, митрофорний протоієрей Олексій Паленичка, декан Заліщицького деканату, митрофорний протоієрей Анатолій Задорівський, декан Чортківського деканату,  митрофорний протоієрей Петро Коробій, митрофорний протоієрей Василь Хребтак, митрофорний протоієрей Ігор П’ятниця, митрофорний протоієрей Іван Войтович, протоієрей Григорій Бубель, протоієрей Михайло Коробій, ієрей Михайло Горошко та протодиякон Петро Рубльовський.

Під час богослужіння поминались імена православних ієрархів – Всесвятійшого Варфоломія, архієпископа Константинополя – Нового Риму, Вселенського Патріарха, Блаженнійшого Макарія, Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Української Автокефальної Православної Церкви, Преосвященнійшого Віктора, єпископа Мукачівського і Карпатського, керуючого Карпатською єпархією УАПЦ.

Владика Віктор та духовенство вознесло молитви до Господа Бога з проханням дарувати українському народу мир, національну і духовну єдність, благополуччя та утвердження єдиної Помісної Автокефальної Української Православної Церкви, а також найшвидшу перемогу Українського війська над московсько-путінськими окупантами і терористами. Особливі молитви до Господа Бога були піднесені за збереження життя кожного українського воїна, добровольця і волонтера, які у наші дні боронять нашу святу українську землю від підступного московського ординця.

За заслуги перед Українською Автокефальною Православною Церквою Преосвященнійший єпископ Віктор удостоїв ієрея Михайла Горошко права носіння жовтого наперсного хреста.

Після завершення божественної літургії з архіпастирським словом до парафіян звернувся Преосвященнійший єпископ Віктор, який привітав настоятеля парафії та парафіян з неділею святих Праотців, освяченням престолу і оновленням храму. Подякував настоятелю та парафіянам за їх жертовну велику працю, духовну та благодійну підтримку у розбудові відродженої прабатьківської Української Автокефальної Православної Церкви та даного храму в с. Кошилівці.

Відтак, за заслуги перед Українською Автокефальною Православною Церквою Преосвященнійший владика Віктор нагородив митрофорного протоієрея Леонід Горошко, настоятеля храму Успіння Пресвятої Богородиці в с. Кошилівці медаллю святого рівноапостольного Великого князя Київського Володимира ІІ ступення, а релігійна громада даної парафії була удостоєна  архієрейською «Благословенною грамотою».

З подячним і вітальним словом до владики Віктора та парафіян звернувся і настоятель парафії митрофорний протоієрей Леонід Горошко.

Відтак відбулась братська трапеза.

Прес-служба Тернопільської єпархії УАПЦ