“Маю справу честі. В країні де 8-й рік триває війна, ми втрачаємо захисників, їх сім’ї залишаються без батьків та чоловіків, священник власними силами створює неповторний і зауважу ЄДИНИЙ зараз в Україні об’єкт – Каплицю-Пантеон на честь загиблих у війні на сході України. І саме сюди з’їжджаються рідні загиблих зі всієї країни, аби віддати шану героям. Проводиться Всеукраїнська проща родин загиблих.

Я зараз про каплицю у с. Лішня Кременецького району Тернопільської області, а отець це Андрій Любунь.

Хто ще не знає у каплиці на стінах розміщені меморіальні плити з іменами загиблих з усіх областей України.

Але виявляється, що пантеон потрібен тільки рідним загиблих, які втративши свого героя зараз віддають останнє – щоб він не був забутий та небайдужим волонтерам.

На сьогодні каплиця не те, що недобудована, але вона ще й повістю без світла… тобто повністю відсутня електроенергія та підключення. Також не вистачає місця для встановлення додаткових меморіальних плит.

Місцева влада дала красиву відписку, а ВАТ “Тернопільоболенерго” красиво “послали”.☑️Хочу зауважити факт, що технічна документація вже виготовлена за кошти вірян та рідних загиблих. На тижні я направила звернення Офіс Президента України, адже у серпні 2020р. під час візиту на Тернопільщину Володимир Зеленський ознайомився з ситуацією й передав це місцевій владі, але видно, що це не дуже цікаво для них. На жаль…

Вчора я зі своїм вірним другом особисто відвідали с. Лішня й побачила ситуацію на живо. Тепер планую провести перемовини з місцевою владою та зустріч з Президентом України.Це не політичне питання, це питання нашої честі та гідності.

Друзі, чи вважаєте ви нормальною ситуацію, яка є на зараз?” – написла на своїй сторінці народна депутатка України Людмила Марченко.

Пресслужба Тернопільської єпархії ПЦУ