Військовий капелан ПЦУ Сергій Дмитрієв у Варшаві отримав нагороду Польщі і Литви імені Ґедройця. Відзнаку також отримали Сергій Жадан і Дмитро Кулеба. Про це він написав на своїй сторінці в Facebook.

Він подякував польським та литовським сусідам за відзнаку його роботи.

«Світ захоплюється тим, як мужньо українці сьогодні боряться за свою свободу. Не бояться її відстоювати, віддають за неї життя, помирають за неї.

Насправді всі ми, українці, хочемо не помирати, а жити за Україну, в Україні. На знаменах нашої бригади, що воює з росіянами, написано:
«Ми за Україну, за життя, навіть якщо доведеться померти».

Життя. Ми боремося за життя. Хочу тут, у Королівському замку Варшави, подякувати усім, хто допомагає нам жити, вижити. Урядам, які відкрили кордони, лікарям, які лікували і лікують наші рани, волонтерам, які робили канапки, усім іноземцям за солідарність.

Ми хочемо жити. Військові, цивільні, сироти, пенсіонери, зґвалтовані росіянами жінки, яким наша організація надає допомогу. Ми хочемо і ми будемо жити.

Зараз люблять говорити, що між поляками і українцями ніколи не було таких добрих відносин. Давайте це збережемо! Не дозвольмо нікому і нічому це змарнувати. Хай між нами назавжди лишиться ця взаємна повага, емпатія, вдячність.

Я переконаний, що патрон нагороди, яку я отримав, Єжи Ґедройц, десь в іншому світі теж цього дуже хоче. Слава Польщі. Слава Литві! Слава Україні», – зазначив священник.