19 вересня о 10:00 годині, в Консисторії Тернопільської єпархії УАПЦ, відбудуться Єпархіальні збори з метою обрання нового керуючого Тернопільською кафедрою.

Для голосування представлені кандидатури Високопреосвященнішого Германа (Семанчук), архієпископа Чернівецького і Хотинського, Преосвященнішого Тихона (Петранюк), єпископа Одеського і Чорноморського та Преосвященнішого Бориса (Харко), єпископа Херсонського і Миколаївського. За одноголосним рішенням Архієрейського Собору УАПЦ Преосвященніший Віктор (Бедь) єпископ Мукачівський і Карпатський не буде брати участі у обранні нового керуючого Тернопільською єпархією.

     

Преосвященніший Борис (Харко), єпископ Миколаївський і Херсонський, керуючий Таврійською єпархією УАПЦ

Високопреосвященніший Герман (Семанчук), архієпископ Чернівецький і Хотинський, керуючий Чернівецько-Хотинською єпархією УАПЦ

Преосвященніший Тихон (Петранюк), єпископ Одеський і Чорноморський, керуючий Одесько-Чорноморською єпархією УАПЦ

Народився 4 квітня 1979 р. в м. Буську Львівської області в сім’ї службовців. 

1995-го із золотою медаллю закінчив школу №1 у місті Буськ на Львівщині.

До 2000 року здобував вищу освіту у Тернополі в академії народного господарства за спеціальністю менеджмент у виробничій сфері.

Паралельно з навчанням у Тернополі 1999 року вступив до Колегії Патріарха Мстислава у Харкові. Її закінчив у 2007-му.

З 2000 по 2004 здобув освіту за спеціалізацією катехит у Вечірній богословській школі Катехитично-педагогічного інституту Львівської богословської академії. Темою роботи була «Катехиза в літургії Святого Якова».

У тому ж навчальному закладі став магістром катехитики 2007 року. А протягом 2007–2008 років здобував вищу освіту за спеціальністю “богослов’я” в Національному університеті «Острозька академія» (тема роботи — „Управління церковними спільнотами”).

Також у 2009–2013 роках навчався на факультеті міжнародного права і бізнесу Інституту післядипломної освіти та доуніверситетської підготовки Львівського національного університету імені Івана Франка.

У 2008 році отримав науковий ступінь кандидата економічних наук за спеціальністю економіка та управління національним господарством (тема роботи — „Організаційно-економічний механізм прикордонного співробітництва”).

З 2010-го — заступник декана економічного факультету з навчально-виховної роботи, а 2011-го отримав вчене звання доцента кафедри менеджменту. Виступає автором понад 80 навчально-методичних і наукових праць.

Обирався депутатом Буської міськради 2006 року, очолював постійну комісію з питань планування, бюджету та фінансів.

З 2013 по 2015 роки був головою Львівського крайового ставропігійного братства святого апостола Андрія Первозваного, є членом редколегії всеукраїнської газети «Успенська вежа».

Хіротонізований 19 липня 2015 року у сан диякона, згодом 7 серпня пострижений у чернецтво з іменем Борис, 9 серпня хіротонізований в сан ієромонаха. Врешті 13 серпня, відповідно до рішення Патріаршої Ради та Архієрейського Собору УАПЦ, обраний єпископом Херсонським і Миколаївським.

14 серпня возведений у сан ігумена, а 16-го — у сан архімандрита. 

22 серпня наречений на єпископа в Успенській церкві Львова, а 23 серпня у Свято-Успенській церкві села Чишки Блаженніший Макарій, Високопреосвященніший Мстислав та Преосвященніший Віктор, звершили архієрейську хіротонію на єпископа Херсонського і Миколаївського.

 

Народився 27 жовтня 1973 року с. Іспас Вижницького району Чернівецької області. в родині службовців.

У 1990 році закінчив середню школу № 4 м. Чернівці.

З 1991 ро 1996 роки виконував послух регента-псаломщика в храмах м. Чернівці та Чернівецької єпархії.

9 березня 1997 р. Митрополитом Переяславським і Богуславським Нестором (Кулішем), УПЦ КП, у Свято-Феодосіївському монастирі м. Києва рукоположений у сан диякона, а 19 квітня 1997 р. у пресвітера в стані целібату.

27 липня 1997 р. намісником Свято-Феодосіївського монастиря м. Києва архимандритом Вікентієм (Міськовим) пострижений в мантію з іменем Герман (на честь прп. Германа Аляскинського, пам’ять 9 серпня за н.ст.).

9 серпня 1997 р. возведений у сан ігумена.

З 1997 по 2000 роки — клірик Одеської єпархії УПЦ КП , настоятель кафедрального собору Різдва Христового м. Одеси, секретар Одеського єпархіального управління УПЦ КП.

З 2000 р. — клірик Чернівецько-Кіцманської єпархії УПЦ КП, настоятель храму Св. вмч. Георгія Побідоносця м. Кіцмань, благочинний храмів Кіцманського району.

До Дня Святої Пасхи 2003 року нагороджений хрестом з прикрасами.

У 2000 р. закінчив Львівську Духовну Семінарію УПЦ КП, а у 2007 р. — Київську православну Богословську Академію з академічним званням магістра богослів’я.

У 2008 р. закінчив Чернівецький національний університет ім. Ю. Федьковича з присвоєнням кваліфікації бакалавра філософії, а у 2009 р. Національний університет «Острозька Академія» з академічним званням магістра богослів’я.

14 листопада 2009 року, в день Святих Безсрібреників та чудотворців Косми і Даміана Азійських, у храмі Св. Димитрія Солунського УАПЦ м. Києва відбулось наречення архімандрита Германа (Семанчука) на єпископа Чернівецького і Хотинського.

Окрім Предстоятеля Митрополита Київського і Всієї України Мефодія (Кудрякова) в той день у храмі молилися Архиєпископ Уманський Іоан (Модзалевський), Архиєпископ Кафський і Готський Петро (Брук де Тралль), Архиєпископ Дрогобицький і Самбірський Феодосій (Пецина), Єпископ Черкаський і Кіровоградський Іларіон (Савчук), Єпископ Житомирський і Поліський Володимир (Шлапак).

16 листопада 2009 року в день пам’яті Мчч. Акепсима єп., Йосифа пресвітера та Аіфала в м. Києві в храмі Миколи Набережного звершено чин єпископської хіротонії архимандрита Германа (Семанчука) на єпископа Чернівецького і Хотинського.

У 2015 році возведений до сану Архієпископа Чернівецького і Хотинського.

28 липня 2017 року, після оприлюдненої в ЗМІ інформації про земельну аферу за участі Предстоятеля та ієрарха УАПЦ, Чернівецького-Хотинська єпархія УАПЦ прийняла рішення не поминати Предстоятеля УАПЦ Блаженнішого Митрополита Макарія під час богослужінь. Поновлення поминання можливе тільки після повернення у власність УАПЦ проданого Свято-Петро-Павлівського чоловічого монастиря Тернопільської єпархії УАПЦ.

 

 

Народився 19 жовтня 1976 року в місті Коломия, Івано-Франківської області.

У 1994 році вступив до Чернівецького Національного Університету імені Юрія Федьковича. У 2000 році закінчив Київську Духовну Академію.

11 вересня 1999 року рукоположений в дияконський сан. 14 жовтня 1999 року митрополитом Львівським та Сокальським Андрієм (Гораком) рукоположений у сан пресвітера.

Указом архієпископа Варлаама, від грудня 1999 року, був призначений настоятелем парафії Святої Великомучениці Варвари села Лопушна, Вижницького району, Чернівецької області.

У січні 2004 року був призначений кліриком Кафедрального Храму Різдва Христового міста Чернівців.

Указом Святійшого Патріарха Філарета, від 23 січня 2004 року, возведений в сан протоієрея, і нагороджений хрестом з прикрасами.

6 червня 2004 році, рішенням Вченої Ради КДА присвоєно вчений ступінь кандидата богословських наук.

У 2004 призначений викладачем богословського відділення філософсько-теологічного факультету Чернівецького Національного Університету.

В січні 2005 року рішенням Вченої Ради факультету призначений заступником декана з навчально-виховної роботи.

В період від грудня 2006 року до травня 2008 року призначений настоятелем храму Святої Трійці міста Чернівців.

З благословення Патріарха Філарета, з 14 травня 2008 року несе послух у Свято-Михайлівському Золотоверхому монастирі міста Києва.

25 серпня 2009 року пострижений в чернецтво у Свято-Михайлівському Золотоверхому чоловічому монастирі з іменем Тихон.

З 21 жовтня 2009  єпископ Луганський і Старобільський УПЦ КП.

Однак своїми діями він фактично розвалив і так одну з найбідніших єпархій УПЦ Київського патріархату. Улітку 2010 року ЗМІ розтиражували інформацію про підпал дерев’яного храму на честь Архістратига Божого Михаїла у Луганську. Згідно з повідомленням єпископа, вночі 18 липня двоє невідомих побили сторожа і підпалили майже завершену будівлю церкви. Збитки склали понад 300 тис. гривень.

Проте згодом з’ясувалось, що пожежі не булоЄпископ Тихон таким чином хотів приховати фінансові розтрати не за призначенням. Коли справа набула розголосу, Тихон, який у березні 2010 року шахрайським шляхом заволодів грошима мешканця міста Луганська у сумі 100 тисяч доларів США, втік з єпархії.

13 грудня 2010 року Священний Синод УПЦ КП звільнив Тихона від управління Луганською єпархією та заборонив у священнослужінні до повного і правдивого покаяння.

Управління державної служби боротьби з економічною злочинністю УМВС України в Луганській області порушило кримінальну справу за ч. 4 ст. 190 КК України (шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах) та оголосило Тараса Петранюка у розшук.

4 травня 2017 року прийнятий у юрисдикцію УАПЦ та призначений керуючим Одесько-Чорноморською єпархією УАПЦ.