Суд у Львові розглядав справу про домашнє насильство над дружиною та тестем священика Василя Корсака. Клірик Тернопільської єпархії УПЦ/ПЦУ нецензурно лаявся та намагався побити жінку та її батька, але потерпілі заявили на суді, що вже помирилися, тому священика не покарали. Дії священника неприйнятні та недопустимі, особливо від служителів церкви, які повинні бути прикладом моральності та поведінки для своїх вірних.

У Львові за домашнє насильство над дружиною та тестем судили священика

У Львові за домашнє насильство над дружиною та тестем судили священика. Святий отець матюкав і намагався побити власну жінку у часі великого посту.
В результаті у Львові за домашнє насильство над дружиною та тестем священика з Тернопільщини судили.
У суді імость та тесть священнослужителя запевнили, що не мають до нього претензій. Попри те, що священик нецензурно лаявся, погрожував та намагався побити жінку та її батька, його ніяк не покарали, бо потерпілі заявили на суді, що вони вже всі помирилися.

Суд над священиком відбувся 26 квітня 2023 року. З судового порталу відомо, що йдеться про Василя Корсака, а в матеріалах справи описано, що випадок трапився на початку березня. Вже відомо, що йдеться про ієрея Тернопільської єпархії УПЦ/ПЦУ керуючим якої є митрополит Нестор Писик.

Єпархіальне Управління поки офіційно ніяк не відреагувало з приводу цієї ситуації та позиція Церкви щодо таких випадків завжди є єдиною.

Дії священника, як служителя церкви, повинні бути прикладом для інших людей, особливо для вірних, які звертаються до церкви за духовною підтримкою. Насильство над рідними людьми, навіть якщо воно відбувається у сімейних стосунках, є неприйнятним і недопустимим, особливо від служителів церкви, які повинні підтримувати мир і порозуміння.

Священник є особою, яка займається віровченням і віриною. Він має бути прикладом моральності та поведінки для своїх вірних. Якщо священик вчиняє злочин, особливо насильницький, то він не лише порушує закони країни, а й порушує моральні принципи своєї віри.

Насильство в будь-якій формі є неприпустимим та засуджуваним. Не має значення, чи це відбувається в межах родини чи поза нею. Священник, який поводиться насильницьки до своєї дружини та тестя, порушує свої особисті моральні засади, які має дотримуватися кожен служитель церкви. Його поведінка може мати негативний вплив на віруючих та створювати неприємність для всієї церкви.

Хоча дружина та тесть священика вирішили не звертатися до суду та заявили про помирення, це не означає, що дії священика можна забути. Справа була порушена, і суд мав розглянути її відповідно до законодавства. І незалежно від того, чи були претензії потерпілих, суд повинен був встановити відповідність дій священика закону і накласти відповідну кару. Це є необхідною мірою для забезпечення правосуддя та захисту прав потерпілих.

Крім того, церква повинна вжити своїх заходів для забезпечення безпеки та захисту віруючих від будь-яких форм насильства. Це може охоплювати проведення навчання та роз’яснення серед вірних про наслідки насильства та процедури звернення за допомогою в разі потреби. Крім того, церква повинна мати відповідні процедури для розслідування будь-яких скарг на насильство або порушення моральних засад серед своїх служителів.

Загалом, насильство над рідними людьми неприпустиме в будь-яких обставинах, і священник, який вчиняє насильство, повинен бути підданий реакції з боку керівництва церкви, а також відповісти за свої дії, які безумовно вже нанесли шкоду авторитету єпархії, церкви загалом та православним віруючим.