6 лютого 2024 року Предстоятель УПЦ, Блаженніший Митрополит Епіфаній, зустрівся з Архієпископом Кентерберійським Джастіном Велбі у Києві. Обговорення включало питання релігійної свободи в Україні, виклики, що виникають у зв’язку з інформаційною агресією, та важливість допомоги від дружби країн у час війни. Сторони також звернули увагу на гуманітарну допомогу, психологічну підтримку та роль Церкви в допомозі постраждалим від війни.

Блаженніший Митрополит Епіфаній обговорив гостем ряд актуальних питань під час візиту Архієпископа Кентерберійського

Учора в столичному Митрополичому домі відбулася історична зустріч Предстоятеля Української Православної Церкви (УПЦ) Блаженнішого Митрополита Епіфанія та духовного очільника світової англіканської спільноти, Архієпископа Кентерберійського Джастіна Велбі. Гідні представники обох конфесій обговорили ряд ключових питань, пов’язаних із воєнним конфліктом на території України.

На зустрічі також були присутні заступник голови Управління зовнішніх церковних зав’язків ПЦУ митрополит Білоцерківський Євстратій, канонік доктор Джеремі Морріс, радник із закордонних справ доктор Чарльз Рід, настоятель єпископальної церкви Святої Трійці (Волл-стріт, Нью-Йорк) Філіп Джексон, голова відділу новин і комунікацій Церкви Англії Джон Бінгем, журналіст Френсіс Мартін та член англіканської громади в Києві Маргарита Лещенко.

Початкова частина зустрічі була присвячена історії Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря, представленої Блаженнішим Митрополитом Епіфанієм. Архієпископ Кентерберійський висловив слова підтримки та обіцянки молитовної допомоги для України.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Сторони обговорили виклики, що виникають на фоні повномасштабного російського нападу, зокрема в інформаційній сфері. Обговорення стосувалося поширення неправдивих повідомлень про “релігійні гоніння” в Україні, які активно розповсюджують росія та представники Московського патріархату.

Українська сторона підкреслила повну релігійну свободу в країні та визначила регулювання адміністративних зв’язків релігійних організацій, афілійованих із центром у країні-агресорі (Московський патріархат), як питання національної безпеки. Також були розглянуті такі питання, як геополітична ситуація, допомога від дружніх країн, військові злочини.

Пресслужба Київської Митрополії
Української Православної Церкви (ПЦУ)