23 листопада 2022 року, перед початком засідання Священного Синоду УПЦ, Блаженніший Митрополит Онуфрій звернувся до членів Синоду, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Вітаючи учасників засідання «у стінах нашої національної святині — Святої Києво-Печерської Свято-Успенської Лаври», Його Блаженство зазначив: «сьогодні ми зібралися на засідання Священного Синоду, щоб обговорити деякі питання, які стоять перед нами, на які ми повинні дати свою відповідь».

Митрополит Онуфрій подякував ієрархам за служіння, яке вони звершують «кожен на своєму місті у ці складні дні — дні, коли у нас триває війна Російської Федерації проти України, коли люди страждають і гинуть, коли гинуть наші воїни, коли розбиваються ті засоби, які необхідні для земного життя, розбиваються електростанції, теплостанції…»

За словами Архіпастиря, усі страждання, які переживають українці, переживають і її архіпастирі.

«Я знаю, що ви зі своїм народом. Горе народу — це наше горе, — підкреслив Першосвятитель. — Дякую вам за ваше достойне служіння в цих складних умовах.  <…> За гуманітарну допомогу, яка надається і воїнам, і переселенцям, і біженцям, і усім постраждалим, які потребують цього».

«Ми молимося за те, щоб ця війна припинилася, щоб перестали гинути люди та щоб все відрегулювалося, все стало на свої місця, і щоб на нашій землі запанував мир. Для цього ми повинні молитися й робити те, що ми можемо робити, та надіятися на милість Божу», — підсумував Блаженніший владика.