Як я й прогнозував — гора народила мишу («зняли напругу у суспільстві»). Юридично ніяких обшуків у Лаврі та монастирях УПЦ МП насправді не було — для цього потрібні ордери (і треба надати суду якісь докази).

Проте ніхто не захотів напрягатися із цим — СБУ просто провела «контррозвідувальні (безпекові) заходи». Тому й офіційно «шукали зброю та ДРГ». Читайте: СБУ знайшла проросійську літературу, мільйони готівки у різній валюті та «сумнівних» громадян рф під час безпекових заходів у приміщеннях УПЦ (МП) (відео).

Простою мовою — проводили «огляд». Тобто трішки «полякали» після скандалу із піснями про «матушку-русь». «Огляд» проводили не одночасно, а тому митрополит Павло Лєбєдь вже знав про обшуки у Корці («вже три дні вас чекаємо»). Я вже не кажу про те, що після шоу під назвою «обшук у митрополита Іонафана», який проводився мало не у прямому етері ще на початку жовтня, над багатьма єпархіальними управліннями кілька днів диміло — палили все… Тому зараз все, що «знайшли» під час «огляду» (мені дуже дивно, що ще щось і «знайшли» після скількох «сигналів» про «тривогу») навряд чи буде слугувати якимись доказами (календарики із Миколою ІІ та долари? кілька людей без документів? — це серйозно?). Сумно, що СБУ і далі на своїй хвилі — хвилі збереження в Україні Московського патріархату. Бо такі «обшуки» та «огляди» на 9-й місяць широкомасштабної війни лише укріпляють цю структуру. Багато років науковці та експерти пишуть, що всі українські лаври та багато монастирів УПЦ МП є провідниками «русского міра» та інших українофобських ідеологій не тому, що там фізично зберігаються автомати. Нічого їх там шукати (Святогірська лавра — особливий виняток, що лише підтверджує правило). «Автомати» «русского міра» — у книжкових та інших крамницях, у проповідях, економічній та організаційній діяльності (роздача літератури, хресні ходи під час війни тощо). У тому також, що у Почаївській лаврі у певні періоди не було жодного українця серед ченців (не знаю, як зараз), а їх «Почаївський листок» — взірець чорносотенної литератури. Але для цього треба «включати мізки». Легше проводити «безпекові заходи» — картинка для ЗМІ гарна і мудрий нарід задоволений…