Ексрадник Офісу Президента Олексій Арестович зазначив, що багато хто з віруючих УПЦ воює на фронті і віддає життя за Україну.

Переслідування Церкви близькі до сатанізму, і вони погано закінчуються для самих гонителів, заявив колишній радник Офісу Президента Олексій Арестович. Відео із його заявою опублікував на своєму Telegram-каналі рух «Миряни».

«В УПЦ 6 мільйонів дорослих віруючих, дуже багато хто з них воює на фронті, гине за Україну, – сказав політик. – Матері намагаються поховати синів, відспівати у церквах, а їм іноді перешкоджають. Роблять це люди, які займаються чимось схожим на чистий сатанізм. Бо гнати на Церкву не можна. Почуйте мене: гнати на Церкву не можна».

Арестович зазначив, що необхідно розрізняти випадки переслідування за законом «функціонерів» або парафіян Церкви, якщо хтось із них винний у якомусь злочині, та гоніння на Церкву.

«Розрізнити часто у конкретному випадку складно – де, наприклад, СБУ працює за держзрадою, а де це чисті гоніння. І розбиратися потрібно у кожному конкретному випадку. Але я проти гонінь на будь-яку церкву. І я за переслідування людей за законом, особливо у воєнній ситуації, якщо вони займаються криміналом, або тим більше зрадою Батьківщині. Але тільки всі ці речі, навіть якщо вони є, треба доводити, вони мають бути доказовими», – переконаний ексрадник ОПУ.

«Гнати на Церкву як таку не можна. Це погана справа, яка погано закінчується для тих, хто це робить і хто заохочує», – наголосив Арестович.

Арестович заспокоював людей чи дратував? А може – ненароком зраджував всіх нас?

Поки Арестович заспокоював (а здебільшого лише дратував) людей після повномасштабного вторгнення, на нього можна було не звертати уваги. Але його коментар стосовно трагедії у Дніпрі, коли Арестович заявив, що російську ракету, яка потрапила в багатоповерхівку і вбила 45 людей, збили українські військові, став останньою краплею терпіння. Маячню Арестовича спростував командувач Повітряних сил ЗСУ генерал-лейтенант Микола Олещук.

Та, на жаль, це не завадило російським ЗМІ та офіційним особам використати заяву Арестовича для тверджень, що трагедія у Дніпрі нібито сталася через українську ППО. В Україні факт використання офіційними особами РФ заяв Арестовича багато хто сприйняв як його роботу на ворога, закликаючи розібратися Службу безпеки України (СБУ).

«Я з першого дня війни говорив, що Арестович – самозакохана тварина з помийним ротом. Але в ОП на нього явно хтось робить ставку. Вибачте, не втримався, але СБУ і контррозвідка мають відреагувати», – заявив мер Дніпра Борис Філатов.

Через заяви Арестовича до СБУ направили депутатське звернення, а у Верховній Раді почали збирати підписи з вимогою звільнити Арестовича, повідомив нардеп від «Європейської солідарності» Олексій Гончаренко. «Адже вигадки Арестовича про руйнування будинку в Дніпрі через наші ППО – те, що відповідає критеріям державної зради», – написав він у Telegram.

Примітно, що це сталося у річницю минулого звільнення Арестовича з ОП, за півтора місяці до повномасштабного вторгнення РФ. «Минулого разу, коли я пішов, через півтора місяці почалася війна. Подивимося, що буде цього разу», – нагадав Олексій Арестович у Facebook. А що, може правий нардеп Олексій Гончаренко, натякаючи на зрадницькі дії цього блогера-розвідника і ким там він ще себе вважає.

До речі, у свою компанію Олексія Арестовича взяв і почав захищати нардеп від «Слуги народу» Микола Тищенко, котрий сам неодноразово опинявся в епіцентрі скандалів.

У свою чергу, нардеп від фракції «Голос» та перший заступник голови комітету Верховної ради з питань антикорупційної політики Ярослав Юрчишин дивується, чому в ОП так довго «тримали» Арестовича, який «за час повномасштабної фази війни Росії проти України наговорив стільки всього».

«Ця «фігура» на реальні процеси не впливає, проте своїми сумнівними висловлюваннями шкодить і президенту, і репутації української влади загалом. А в ОП і без нього є кому цим займатися», – написав Юрчишин у Facebook. При цьому Юрчишин зазначив, що звільнитися Арештовича змусив не факт чергової помилки, а громадський тиск.

Однак Арестович – не перший зі знакових фігур, хто не помічав величезної шкоди від УПЦ МП

Так, тепер уже колишній керівник СБУ Іван Баканов зізнавався, що він особисто є вірянином і парафіянином Російської Церкви в Україні (РПЦвУ, раніше УПЦ МП). Про це він сказав в інтерв’ю порталу «Главком».

Але ходив би собі тихенько до цієї церкви, так ні – він почав агресивно висловлюватись щодо того, що стосовно УПЦ МП маніпулюють і таке інше.

«Ходжу до Свято-Введенського монастиря. Цей храм належить до Московського Патріархату, якого насправді не існує і який вигадали політики для поділу на своїх і чужих, цинічно використовуючи віру в політичних ігрищах», – розповідав Баканов.

Ексглава СБУ пояснював, що вважає питання «армії, мови і віри» маніпулятивними і піднятими «для поділу на своїх і чужих».

«Я вважаю, що «армія, мова, віра» – це маніпуляція, спрямована на те, щоб розділяти і володарювати. Були слогани про те, що мова – це душа. А якщо людина розмовляє російською, то вона що, без душі? Рід моєї матері родом із Західної України, але так склалося, що вона російськомовна. Так само я не можу собі уявити, щоб на небесах існував розподіл для вірян Церков з Томосом і тих, які ходять в інші храми. Я можу помолитися і в синагозі, і в мечеті – людина йде до Бога, а не у Патріархат», – заявив Баканов. Про це повідомляла Релігійна правда.

Тепер наступникам Баканова, котрий підтримував тих, хто весь час патякав, що релігійні питання в Україні «не на часі», доводиться виправляти його помилки.