У програмі «Духовна абетка» в ефірі «12 каналу» протоієрей Василь Клочак відповів на запитання глядачів стосовно війни.
Християни, наголосив душпастир, на всі виклики життя повинні шукати відповіді з огляду на вчення церкви про промисел Божий. Полягає він у тому, що Господь турбується про спасіння людини, і «всяке зло, яке виникає, присікає або веде до благих намірів».
«Питання війни сьогодні – одне з найскладніших… Чому це відбувається саме в Україні, чому це сталося саме зі мною? Але природні катаклізми, війни, лихоліття, негаразди в особистому житті – усе це ми повинні приймати як заклик до покаяння. Не треба боятися смерті, а довірити життя Господові», – пояснив отець Василь.
Священник порівняв опіку батьків про маленьку дитину як приклад турботи Всевишнього про нас. «Ми дорослі, але, як діти, маємо довіряти Богові й усвідомлювати: не все, що відбувається у житті, можемо розуміти й пояснити. Про це влучно говорить Господь через пророка Ісаю: як далеко схід від заходу, як високо небо від землі, так відрізняються Мої думки від ваших думок і Мої дороги від ваших доріг. Це логічне пояснення всьому тому, що нам у житті незрозуміло», – зауважив служитель церкви.
На його думку, причини війни в Україні «дуже глибоко духовні». «Ці події можемо порівняти із хірургічним втручанням лікаря в наш організм. За певних умов це потрібно, щоб полікувати людину, щоб вона, страждаючи певний час, у майбутньому проявляла турботу про своє життя. Це і є випробовування для українців, щоб виявити „пухлину“ в організмі, вади суспільства: корупція, брехня… Тоді й розуміємо промисел Божий щодо нас: виявити і викорінити зло, через страждання прийти до спасіння та правильного життя, згідно із заповідями Божими… Люди переглядають свої стосунки з рідними, друзями. Починають більше цінувати ближніх».
Протоієрей Василь Клочак – настоятель Братського храму Воздвиження хреста Господнього в Луцьку, викладач Волинської православної богословської академії, член богословсько-літургічної комісії Священного синоду ПЦУ.
Пресслужба Волинської єпархії ПЦУ
Соц.медіа