Керуючий Тернопільсько-Бучацькою Єпархією Православної Церкви України Тихон (Петранюк) ЗАБОРОНИВ священника УАПЦ (ПЦУ) Романа (Будзинського) у служінні за відмову поминати Його Високопреосвщенство під час богослужіння та ряд прийнятих рішень парафіяльною громадою! Про це стало відомо 09 жовтня 2020р., новина була розміщена на офіційному сайті Тернопільсько-Бучацької Єпархії ПЦУ (УПЦ).

Цей документ запам’ятається духовенству і вірянам ПЦУ, як криза самодурства одного архієрея і саме про це будуть говорити, адже загалом зі стратегічним плануванням в Тернопільсько-Бучацької  Єпархії  ПЦУ під керівництвом архієпископа Тихона, сьогодні дуже погано. Як то кажуть: «ламать не строить…» Що для такого, як Владика Тихон, якась проста сільська парафія до якої входить десять дворів? Чи для нього важлива думка 14 людей? Чи він має уявлення, що означає 12 років будувати храм, оздоблювати, прикрашати і все це своїми руками і силами? Чи задумувався цей ієрарх про базові основи для розбудови молодої Православної Церкви України?

Мабуть ні, бо напад управлінської істерики архієпископа Тихона в результаті вилився в агресію  –  посилити тиск правлячого архієрея на священників та вірян. Архієпископ Тихон (Петранюк), не дочекавшись рішення Блаженнішого ЕПІФАНІЯ Предстоятеля ПЦУ, як недосвідчений керманич єпархії обрав тупиковий для себе шлях, використавши єдиний хибний інструмент – спішно і публічно розправитись з незручним кліриком шляхом накладення заборони. Відмашка на війну – фірмовий стиль одіозного тернопільсько-бучацького правителя. Ще з часів призначення на кафедру, владика Тихон, став заводієм напруженості- замість того щоб обирати мир, завжди обирає силовий варіант утримання шматка під своїм «батьківським крилом».

Згадаємо до прикладу, скандальну візитацію до Церкви Успіння Пресвятої Богородиці села Винятинці Заліщицького району Тернопільської області та вручення отцю Івану Бойко клірику УПЦ КП керуючим Тернопільською Єпархією Української Автокефальної Православної Церкви Архієпископом Тихоном (Петранюком)  УКАЗУ про заборону.

Владика Тихон, нажаль належить до людей з ганебним минулим тож своє майбутнє в ПЦУ він бачить не певно, а звідси і  передбачувана поведінка страхопуда: всіх неугодних заморозити, всіх залякати, зв’язати одним ланцюгом і в результаті заборонити.

Чи священик Роман Будзинський з громадою приймуть Заборону і виконають указ архієпископа Тихона буде відомо вже днями, адже забороненим клірикам до їх повного розкаяння не дозволяється звершувати богослужіння, священникам забороняється носити наперсний хрест та надавати віруючим пастирське благословення, а миряни або священники, які беруть участь у богослужіннях із тими, хто перебуває під забороною, також підпадають під єпитимію, як порушники церковних канонів.

ДАЛІ БУДЕ…