Центр протидії дезінформації при Раді національної безпеки та оборони повідомив про маніпуляції з боку Кремля, який використовує тему Києво-Печерської Лаври для нагнітання ситуації та збільшення своєї аудиторії. Проросійські ЗМІ активно піднімають тему канонічної православної церкви, створюючи образ жертви, що може привести до появи “священної війни”. Крім того, колишній настоятель Києво-Печерської лаври митрополит Павло (Лебідь) раніше запустив фейк щодо хрестів на Трапезному храмі Лаври, що підкреслює маніпулятивну природу дискусії.

Проросійські ЗМІ активно піднімають тему канонічної православної церкви, створюючи образ жертви

Центр протидії дезінформації при Раді національної безпеки та оборони повідомив про відеозвернення священників Української православної церкви Московського патріархату щодо Києво-Печерської Лаври. Згідно з Центром, це відео є черговою маніпуляцією з боку кремля, який використовує цю тему для нагнітання ситуації та збільшення своєї аудиторії.

Зокрема, проросійські ЗМІ активно піднімають цю тему під виглядом гоніння канонічної православної церкви. Це призводить до того, що аудиторія повинна самостійно дійти висновку, будь-то “священна війна” неминуча.

Крім того, колишній настоятель Києво-Печерської лаври митрополит Павло (Лебідь) раніше запустив фейк щодо хрестів на Трапезному храмі Лаври, які начебто потемніли “через богослужіння горе-українців”, маючи на увазі Православну Церкву України.

Центр протидії дезінформації підкреслює, що кремль вміло маніпулює темою церкви, виставляючи своїх підлеглих в ролі жертви, та використовує її для збільшення своєї аудиторії. Відповідно до Центру, ці маніпуляції мають на меті нагнітання ситуації та приведення до появи прихильників, які підуть “рятувати” православних українців.