Із російським вторгненням деякі громадяни перейшли на бік окупантів, у тому числі священники московської церкви. «Це гріх Юди, який зрадив Ісуса Христа», – каже релігієзнавець, військовий Андрій Ковальов.

Душпастир повинен навчати людей любити свою земну Батьківщину, а не ставати в ряди колаборантів. Незалежну Україну росіяни вважають своєю загрозою. Тому вони закидали до нашої держави своїх агентів, серед яких функціонери Московського патріархату. Священики МП задовго до вторгнення поширювали російські наративи. На думку Ковальова, МП можна вважати єретичною структурою. Там говорять, що єдність із Творцем можлива тільки через єднання з Москвою. Отже, це – секта, яка веде до загибелі, а не до спасіння.

Господь дає нам декілька важливих сигналів. По-перше, об’єднуємося лише в разі небезпеки, тож повинні засвоїти цей урок і зрозуміти, що наша єдність дуже важлива завжди. По-друге, у єдності ми сильні і здатні перемагати. Тому після перемоги потрібно вже бути разом, аби потім не страждати гріхом розз’єднання і щоб Господь знову не покарав нас війною. Після перемоги Україна стане могутнішою і сильнішою. А зараз ми розплачуємося за свої гріхи. Господь дав нам українську церкву, а ми шукали ще Московський патріархат із надією, що він кращий і благодатніший, вважає Ковальов.

Російська імперія, переконаний Андрій Ковальов, однозначно розвалиться, ми будемо свідками цього. Адже це остання імперія на карті світу, всі інші вже розпалися. Після розвалу РФ поділиться на декілька незалежних держав, які матимуть свої церкви. І Кирил тоді вже не буде патріархом «всєя Русі».

Як свідчить реальна практика зрадник Української Держави Петранюк Тарас Іванович (він же архієпископ Тихон, а ще агент спецслужб ОРДЛО), випущений під заставу, може разом з усім доброчесним духовенством брати участь навіть у важливих і почесних державних заходах!

Хоча Службою безпеки України у межах відкритого кримінального провадження щодо громадянина Петранюка Тараса Івановича, архієпископа Тихона, керуючого Тернопільсько-Бучацькою єпархією Української Православної Церкви (Православної Церкви України) внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1, ст. 111 КК України, однак все на тому й закінчилося. А Тихон-Петранюк, відчувши безкарність,  шість років вчиняє економічні злочини уже після того, як зобов’язався співробітничати з ворогом.

А між тим мав би уже цих самих 6 років відповісти за державну зраду, тобто діяння, умисно вчинене громадянином України на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканості, обороноздатності, державній, економічній чи інформаційній безпеці України: перехід на бік ворога в умовах воєнного стану або в період збройного конфлікту, шпигунство, надання іноземній державі, іноземній організації або їх представникам допомоги в проведенні підривної діяльності проти України, що карається позбавленням волі на строк від дванадцяти до п’ятнадцяти років з конфіскацією майна або без такої.

Пресслужба Тернопільської Єпархії ПЦУ