Церковна баталія, яка мала місце у храмі Успіння Пресвятої Богородиці, що в селі Винятинці Заліщицького району, обростає все новими подробицями.

Священнослужителі Тернопільської Єпархії Української Автокефальної Православної Церкви на чолі з Архієпископом Тернопільським і Бучацьким ТИХОНОМ (Петранюком) влаштували дебош у Церкві з настоятелем храму Успіння Пресвятої Богородиці ІВАНОМ (Бойком).

«Ну так, як чорна хмара. Розумієте? Владика Тихон заходить, і нічого, не вітається, лише проходить коло Євангелія, і почав отця (Івана) за райські двері, битися там почали». – Розповідає парафіянка Галина Кінащук. – «Почали кричати діти, почали кричати жінки… Є жінки, які бачили, як він копнув отця у грудну клітку».

Зараз отець Іван, настоятель церкви села Винятинці, у медичному закладі. Щоправда, в результаті обстеження спеціалістами з’ясувалось, що ребра у нього не є зламані, а біль, який відчуває пацієнт, є сильним забоєм.

«Вони позакривали двері», – коментує він. – «Як дияконські, так і царські. Після цього отець Василь сказав мені: «Мовчи». Хоча всі мікрофони були включені… Після цього отець Василь Божаківський своєю рукою мене за обличчя… І я вдарився головою об стіну».

Священик церкви Різдва Христового отець Василь (Божаківський) пояснив, що приїхали у село із благою метою. Хотіли зачитати Указ про заборону в служінні протоієрею Івану (Бойку) та представити нового настоятеля церкви (хто саме мав стати цим новим настоятелем церкви — отець Василь відмовився відповісти). Проте цього не вдалося зробити, бо прихожани жорстко виштовхнули їх із храму.

«Ніхто нікого не чіпав з боку нас», – коментує клірик церкви Різдва Христового отець Василь (Божаківський). – «А люди в агресивній формі зірвали з мене ланцюжок… порвана куртка, розірвана сорочка…»

Така заява, м’яко кажучи, виглядає дуже суперечливою, оскільки ще нещодавно благочинний Кафедрального Собору Різдва Христового о. Володимир (Ільчишин) переконував журналістів, що ніякої бійки не було, дослівно: «…такого інциденту не було, ніякого. Це є внутрішні церковні питання – яка бійка була? Скажу вам неофіційно: ніякої бійки не було! Врегульовувались церковні питання от. Все рівно правда восторжествує. Отець Іван в забороні є офіційно, і те, що його відстоюють, то вони порушують правила і догми церкви, не виконують волі ні церкви, ні єпископа, ні апостольських правил…»

Указу про заборону служіння передувала ціла церковно-детективна історія. За словами отця Василя (Божаківського), все почалося зі скарг пастви (від редакції жодного документа щодо таких скарг не оприлюднено), а згодом додалися розслідування журналістів і висновки екстрасенсів (від редакції жодного відеозапису публічно не продемонстровано) .

«Приїхали журналісти і розслідували. Виявилося, що він чинить перелюб. На камеру все це заснято, де його коханка виступає і каже, що вона дійсно чинила перелюб зі священиком Іваном Бойком. Інші факти, де є домагання неповнолітніх, розбещення неповнолітніх… От є така передача «Битва екстрасенсів». І приїжджали екстрасенси, і виявили, що в минулі роки отець розбещував малолітніх у себе на парафії».

Така заява щонайменше дивує, оскільки виникає логічне запитання до отця Василя (Божаківського): з якого часу Автокефальна Церква керується відеоматеріалами розважального проекту «Битва екстрасенсів» телеканалу СТБ і як такі гучні звинувачення відзеркалено в Указі про заборону та раніше опублікованому переліку порушених канонів ( правило 13, 14, 31, 55 ) – отцем Іваном (Бойком)?

Також цікавить питання по суті ситуації, що склалась, чому за два останні місяці, які Високопреосвященніший Тихон (Петранюк) дав на виправлення о. Івану (Бойку), відповідно до Статуту нашої Церкви, не було досліджено дану справу – Патріаршим Судом?

Кажучи словами нашого Предстоятеля Митрополита Макарія (Малетича), «щось тут не грає…». Як може виправитись, на думку Владики Тихона, людина, яка ймовірно розбещувала неповнолітніх у минулі роки та чинила перелюб із жінками?

Чи не є причина втрати чергової автокефальної парафії на Тернопільщині беззаперечним фактом безвідповідального та потенційного слабенького керування самого Архієпископа Тихона?

Позиція захисту яку демонструє його канцелярія, є по дитячому смішною. Демонстрація у фейсбуку скану листа-відповіді  Тернопільської ОДА, виглядає безпомічним воланням про допомогу, оскільки всім давно відомо, що безліч парафій по всій Україні має юридичне підпорядкування одній конфесії, а фактично належить до іншої і це реальність, яку саме 15 грудня 2018 р. повинні змінити на помісному  Обєднавчому Соборі щоб такі канонічні злочинці, як заборонений у служінні Єпископ УПЦ КП Тихон (Петранюк) не мали можливості далі «бігати».

Українська Автокефальна Православна Церква є Соборноправною Церквою юридично і фактично. Владика повинен знати, що Наша Церква не належить правлячому архієрею! Церква – не є його приватною власністю! Церква – це віряни та духовенство – люди, які не користають, палять, зневажають, а жертвують, розбудовують і прикрашають! Владика – служитель, а не володар церковної каси, церковного майна! Силою і батогами чи то посахами не можна змушувати людей коритись і вказувати до якої Церкви ходити і в якій Державі жити!

Шкода, що Владиці Тихону не відоме поняття поваги, шани, любові пастви та духовенства. Люди в народі називають це авторитетом Архієрея. Якби, Його Високопреосвященство, був дійсно духовною, чесною, віруючою людиною, добрим пастором і справжнім владикою чи посмів хоч один з вірян ослухатись, чинити супротив, гамселитись в стінах Святої Церкви – ламаючи архієрейський посох, розриваючи ряси та хрести?

Архієпископу Тихону з власного досвіду добре відомо, що не покараний злочин спонукає людину до здійснення нових, ще важчих злочинів, адже сам Петранюк Тарас Іванович, він же Владика ТИХОН, перебував у розшуку за цілком конкретний кримінальний злочин ст.190 ч.4 КК України (шахрайство вчинене в особливо великих розмірах), за що й отримав заборону від Патріарха Філарета УПЦ КП, а тому добре обізнаний з Апостольським  правом та ним же порушеними канонами.

Сьогодні, керуючий Тернопільською Єпархією УАПЦ продовжує жити цілком для нього в прийнятний спосіб, кримінально-канонічного злочинця. Рецидив Високопреосвященства на Тернопільщині проявився вже у справі про відчуження Свято-Петро-Павлівського чоловічого монастиря (вартістю 2 000 000 дол.США), що в селі Нирків Заліщицького району, де всупереч здоровому глузду, керуючись своїми канонами та догмами, ігноруючи рішення зборів деканів Тернопільської Єпархії та Архієрейського Собору УАПЦ, ним було подано офіційну заяву до правоохоронних органів про ВІДМОВУ від визнання Тернопільської Єпархії УАПЦ від статусу ПОТЕРПІЛОЇ у кримінальному провадженні за ст.191 ч.4 КК України.

Вчора, уся Україна стала свідком геть непристойної та негідної поведінки Архієпископа Тихона (Петранюка) і духовенства, що супроводжувало Його Високопреосвященство у візитації на парафію Успіння Пресвятої Богородиці с. Винятинці Заліщицького району. Цьому в підтвердження є реальні свідчення очевидців, заяви до правоохоронних органів, висновки лікарів і відеодокази з місця подій.

Надзвичайно прикрим є підсумок, де вкотре люди, що чинять свої злочини і переслідують особисті інтереси, прикриваються рясою, Церквою та високою посадою. В час, коли всі очікують Об’єднавчого Собору, обрання нового Предстоятеля помісної Автокефальної Православної Церкви, Владика Тихон (Петранюк) не придумав нічого кращого, як публічно зганьбити Нашу Церкву та вкотре прославити Тернопільщину вчинком, гідним лише АРХІЄРЕЯ В ЗАКОНІ.

Оскільки правоохоронці вже відкрили два кримінальних провадження: за фактом нанесення легких тілесних ушкоджень і за перешкоджання проведенню релігійного обряду, ми попросили прокоментувати події , що відбуваються в ТЄ УАПЦ Преосвященнішого Єпископа Ужгородського і Закарпатського Кирила (Михайлюка) ексклюзивно телефоном із Закарпатської Єпархії.

ДАЛІ БУДЕ