Православна Церква (ПЦУ) святкувала престольне свято в храмі Собору Київських святих села Романків Обухівського району Київської області 29 липня 2023 року. Божественну літургію очолив Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній, а за богослужінням співслужили духовенство та високопосадовці зі світу Православної Церкви. Митрополит звернувся до присутніх із промовою, зазначивши важливість молитовної підтримки за мир у Батьківщині та молився за захисників України.

Митрополит Епіфаній очолив Божественну літургію у храмі Собору Київських святих

Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній 29 липня 2023 року з нагоди престольного свята очолив Божественну літургію у храмі Собору Київських святих села Романків Обухівського району Київської області.
Предстоятелю автокефальної Української Православної Церкви співслужили Екзарх Вселенського Патріарха в Україні єпископ Команський Михаїл, митрополит Переяславський і Вишневський Олександр, архієпископ Дніпровський і Січеславський Симеон, архієпископ Вишгородський Агапіт, настоятель храму протоієрей Богдан Гулямов та запрошене духовенство.

За богослужінням Митрополит Епіфаній возвів ігумена Ісакія (Зінкевича) в сан архімандрита та возніс особливу молитву до Господа в час, коли Батьківщина в небезпеці.

Також лунали молитовні прохання за воїнів, які захищають Україну, за владу і наш народ.

Після хресного ходу наприкінці відправи Його Блаженство звернувся до присутніх із першосвятительським словом та привітав парафіян з храмовим святом.

«Традиційно ми збираємося в цьому храмі після вшанування памʼяті святого рівноапостольного князя Київського Володимира, щоб вшанувати також усіх святих землі Київської. Коли ми дивимося на їхні ікони, то думаємо, що святість – це щось недосяжне. Однак святі також були такими ж людьми, як і ми. Вони падали і підіймалися і зрештою через свій подвиг досягнули нетлінного вінця. Наша земля дала багато святих, які є зразками для нас, особливо у непростий час випробувань війною, коли ворог зазіхає на нас. Тож робімо усе від нас залежне і молімося до Господа і наших святих за наших мужніх воїнів за медиків, волонтерів та усіх хто наближає нашу спільну перемогу», – зокрема сказав Митрополит Епіфаній.

Окрім того, Його Блаженство відзначив церковними нагородами українських воїнів, волонтерів і благодійників.

У свою чергу настоятель храму протоієрей Богдан Гулямов подякував Предстоятелю за візит до парафії Собору Київських святих і спільну молитву.

Завершилося богослужіння святковим многоліттям.


Пресслужба Київської Митрополії
Української Православної Церкви (ПЦУ)

‼️‼️‼️ Не пропустіть анонси! Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу – https://t.me/uoc_ocu ‼️‼️‼️