У другу неділю після Пасхи та день пам’яті святого апостола Фоми, 23 квітня 2023 року, Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній звершив Божественну літургію святителя Іоана Золотоустого у кафедральному Свято-Михайлівському Золотоверхому соборі столиці.

Предстоятелю автокефальної Української Православної Церкви співслужили архієпископ Луганський і Старобільський Лаврентій, архієпископ Вишгородський Агапіт, єпископ Васильківський Єфрем, братія Золотоверхої обителі та запрошене духовенство.

Після прочитання Євангелія Його Блаженство виголосив першосвятительське слово проповіді та возніс особливу молитву до Господа в час, коли Батьківщина в небезпеці.

Також під час відправи лунали молитовні прохання за воїнів, які захищають Україну, за владу і наш народ та за спокій душ усіх полеглих оборонців Батьківщини й мирних жителів.

Неділя після Пасхи в церковному календарі має назву Антипасхи та Фоминої неділі. Слово Антипасха говорить про повернення до свята Світлого Христового Воскресіння, ще однієї згадки про нього.

Цього дня Господь наш Ісус Христос явився апостолам, щоб засвідчити своє Воскресіння.

На явлення Спасителя апостол Фома відповів словами «Господь мій і Бог мій», чим виявив віру не лише у Воскресіння Христове, але й у Його Божество. Саме тому восьмий день після Пасхи називається також неділею святого апостола Фоми.