У неділю, 24 вересня 2023 року, Патріарх Філарет очолив Божественну літургію та відслужив молитви за мир та перемогу України у Володимирському кафедральному соборі Києва. Попереднього вечора відбулося всенічне бдіння. Під час служіння висловлювалися прохання до Господа щодо визволення від нашестя чужинців та захисту воїнів. Також Патріарх виголосив притчу про таланти з Євангелія.

Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет молиться за Україну та виголошує притчу про таланти

24 вересня 2023 року у неділю 16-ту після П’ятидесятниці Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію у Володимирському кафедральному соборі міста Києва, у співслужінні духовенства собору.

Напередодні ввечері, 23 вересня, Патріарх Філарет відслужив у соборі всенічне бдіння.

За богослужінням підносились посилені молитви за Україну, щоб Господь Бог визволив нас від нашестя чужинців, зміцнив і захистив наших воїнів і подав українському народу справедливий мир і перемогу.

Після запричасного стиха проповідь на тему євангельського читання виголосив клірик собору протоієрей Михаїл Трускавецький.

Богослужіння завершилося молебнем до Пресвятої Богородиці перед Її чудотворним образом «Несподівана радість», під час якого Патріарх Філарет виголосив молитву про визволення України від нашестя чужинців, щоб Господь почув наші благання і подав Україні перемогу та мир.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Того ж дня після вечірнього богослужіння у Володимирському соборі Святійший Патріарх Філарет читатиме акафіст Покрові Божої Матері.

У сьогоднішній недільний день, Господь наш Ісус Христос через Святе Євангеліє, для нашого духовного росту подає притчу про таланти. У ній іде мова про рабів і господаря, який від’їжджаючи з дому, залишає своїм рабам майно: одному – п’ять талантів, другому – два таланти і третьому – один. Кожному дає за його спроможністю.

Ця притча означає: всі люди отримують від Господа різні дари, як-ось: життя, здоров`я, силу, душевні здібності, учення, дари Святого Духа, життєві блага тощо, щоб цими даруваннями служити Богу і ближнім. Усі ці дари Божі і розуміються у притчі як таланти. Бог же знає, скільки потрібно дати кожному за його здібностями, тому й отримують – хто більше, хто менше. Хто як скористався дарами Божими, в тому кожна людина має звітувати перед Господом при другому Його пришесті. Хто використав їх на користь собі й іншим, той дістане похвалу від Господа і вічні небесні радощі; а ліниві й байдужі люди будуть осуджені Господом на вічні страждання.