Стаття описує урочисту Божественну літургію, яку очолив Блаженнійший Митрополит Епіфаній у храмі Малої Софії в день пам’яті святого Ярослава Мудрого. Він звернувся до присутніх із проповіддю, в якій наголосив на важливості захисту української історії та віри.

Урочиста літургія та проповідь Блаженнішого Митрополита Епіфанія в Малій Софії

У день пам’яті святого благовірного князя Ярослава Мудрого, 20 лютого 2024 року, Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній з нагоди престольного свята очолив Божественну літургію у трапезному храмі Софії Київської (Малій, Теплій Софії).

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Саме на честь святого Ярослава Мудрого у 2016 році відбулося освячення престолу і храму Малої Софії – колишнього трапезного храму Софійського митрополичого монастиря.

Предстоятелю автокефальної Православної Церкви України співслужили архієпископ Вишгородський Агапіт, єпископ Чернігівський і Ніжинський Антоній, єпископ Васильківський Єфрем, єпископ Бориспільський Авраамій, настоятель Малої Софії протоієрей Петро Ландвитович, клірики храму та запрошене духовенство.

Після читання Євангелія Його Блаженство возніс особливу молитву до Господа в час, коли Батьківщина в небезпеці.

Також під час відправи лунали молитовні прохання за воїнів, які захищають Україну, за владу і наш народ та за спокій душ усіх полеглих оборонців Батьківщини і мирних жителів, які загинули під час війни.

Після літургії Блаженнійший владика звернувся до присутніх з першосвятительським словом проповіді.

«Найперше вітаю вашу громаду з храмовим святом. Сьогодні ми вшановуємо пам’ять нашого благовірного Ярослава Мудрого, князя Київського і радіємо, що маємо можливість підносити молитви саме в цьому важливому для всіх православних українців місці. Ми згадуємо першого митрополита Київського Іларіона, русича, який був поставлений саме благовірним князем Ярославом Мудрим. Тобто ще в той час, близько тисячі років тому, русичі-українці прагнули мати свого очільника і мати свою незалежну Українську Церкву. І ці прагнення були втілені лише нещодавно. В стінах цієї древньої унікальної святині ми об’єдналися, щоби мати свою єдину автокефальну Українську Православну Церкву, бути невід’ємною частиною світового Православ’я та посісти своє почесне, 15-те місце в Диптиху з іншими Православними Церквами-Сестрами», – зокрема сказав Його Блаженство.

«Зараз відбувається не тільки фізична війна, але й духовна, яка стосується і нашої історії. Ця історія безцінна. Саме тому наш ворог так хоче її привласнити, бо без нашої історії вони не можуть втілити ідеологію «русского міра», відновити надуману велич так званої «російської імперії». Можна говорити що завгодно, але правдива давня історія – саме тут. В Києві відбувалося хрещення, саме тут зародилося українське, Київське Православ’я, і саме звідси воно пішло далі. Але наші вороги бажають це привласнити і переінакшити. На певний час вони вже привласнили нашу історію, коли ми тривалий час, понад три століття, перебували в духовній неволі. Тоді нас прагнули «розчинити» як народ, забороняли нам спілкуватися і молитися своєю рідною українською мовою, нищили нашу культуру, забираючи все найкраще й цінне. Але Господь благоволив, аби ми звільнилися з цих духовних пут, відновили свою незалежну державу й відродили нашу помісну Українську Православну Церкву. Тому і надалі усіх вас закликає до ревної молитви. Ми здолаємо і зовнішнього ворога, і всі диявольські спокуси, які трапляються на нашому життєвому шляху. Нехай Господь нам допомагає у цій боротьбі за молитвами святого благовірного князя Ярослава Мудрого та святителя митрополита Київського Рафаїла», – підсумував Митрополит Епіфаній.

Від імені громади настоятель Малої Софії протоієрей Петро Ландвитович висловив Предстоятелю вдячність за візит, спільну молитву та духовну опіку.

Джерело: pomisna.info