Під час свого перебування з візитом до Вселенського Патріархату Предстоятель Православної Церкви України Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній відвідав Генеральне консульство України в м. Стамбул, Туреччина. Блаженнійшого владику супроводжував заступник голови Управління зовнішніх церковних зв’язків митрополит Білоцерківський Євстратій.

У приміщенні Генерального консульства відбулася дружня конструктивна розмова з Генеральним консулом паном Романом Недільським. Зокрема йшлося про продовження взаємодії України зі Вселенським Патріархатом в гуманітарних та миротворчих ініціативах.

Блаженнійший владика розповів про перебіг свого візиту та актуальні питання взаємодії ПЦУ і Вселенського Патріархату. «Ми відчуваємо повноцінну підтримку і нашої Помісної Церкви, і України як держави та українського народу з боку Матері-Церкви і особисто від Його Всесвятості Вселенського Патріарха. І в наших розмовах, і в офіційних публічних виступах Патріарх Варфоломій дав дуже чіткі оцінки російській агресії, засудив роль Московської патріархії, яка всупереч вченню Церкви намагається виправдовувати війну. Патріарх засудив це «богослів’я війни», яку назвав не священною, як її трактують з Москви, а диявольською.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Наша спільна молитва, наші зустрічі та конструктивний діалог засвідчили повне порозуміння між нами. Це, безперечно, викликає негативну реакцію наших супротивників, які намагаються знову і знову поставити під питання і Томос, і статус автокефалії Православної Церкви України.

Але ані ПЦУ, ані Вселенський Патріархат не зважають на ці ворожі намагання. Бо ми діємо в рамках канонів та традиції Православ’я, діємо за правдою. І ми бачимо добрі плоди такої праці – помісна Церква України зростає, зміцнюється, має авторитет як в українському суспільстві, так і серед міжнародних світських та релігійних інституцій. А Його Всесвятість у своїй промові ще раз підкреслив: канонічний акт надання автокефалії ПЦУ не може і не буде переглядатися. І всі спроби будь-яких сил та осіб, які діють в московському дусі, поставити під сумнів те, що вже було звершене, спроби «переглянути автокефалію» – не матимуть ніякого успіху», – зазначив Митрополит Епіфаній.

Учасники зустрічі домовилися про подальшу співпрацю, зокрема спрямовану на реалізацію гуманітарних та миротворчих ініціатив української формули миру, про які йшлося під час візиту Президента України Володимира Зеленського до Вселенського Патріархату в липні та візиту у відповідь до Києва особистого представника Вселенського Патріарха Варфоломія старця-митрополита Халкидонського Еммануїла в серпні цього року.

Пресслужба Київської Митрополії
Української Православної Церкви (ПЦУ)