Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній проводить два дні в Хмельницькому, де він бере участь в урочистих подіях, включаючи освячення каплиці, спільну молитву та нагородження відзнаками Православної Церкви України.

Митрополит Епіфаній у Хмельницькому: Спільна молитва та відзнаки для представників влади

Два дні поспіль, 14 та 15 жовтня, на Хмельниччині із візитом перебуває Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній. Учора предстоятель ПЦУ взяв участь в освяченні каплиці, що на Тернопільській в обласному центрі, відвідав один із підрозділів Сил спецоперацій ЗСУ, нагородив військових та спільно з ними помолився. А сьогодні очолив урочисту Божественну літургію у Свято-Покровському кафедральному соборі, який у квітні перейшов в підпорядкування ПЦУ.

До спільної молитви долучилися сотні хмельничан, представники влади, духовенство краю. вся перший заступник начальника ОВА Сергій Тюрін.

У спільній молитві духовенство та прихожани просила Господа Бога захисту для нашої рідної України, сил та терпіння подолати ворога, здоров’я нашим відважним захисникам та захисницям, а головне звичайно – найшвидшої Перемоги.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

“День за днем ми успішно звільняємо і боронимо Богом дану нам землю. І прийде той час, коли ми разом будемо святкувати велику українську перемогу, ми приречені з вами на перемогу, тому ми молимося і дякуємо Богові і просимо його Благословення на подальші наші дні. Ми постійно, повсякденно у своїх молитвах згадуємо наших новітніх Героїв – воїнів, які боронять зараз нашу територіальну цілісність. Завдяки їхньому героїчному подвигу сьогодні тут ми можемо збиратися під відносно мирним небом, молитися, спілкуватися, радіти і єднатися, щоб надалі в цій наполегливій боротьбі досягнути остаточної перемоги, після якої в Україні запанує справедливий мир”, – сказав Епіфаній по завершенню богослужіння, звертаючись до вірян.

Митрополит зауважив, що за кількістю парафій Хмельницька єпархія ПЦУ практично є другою після Київської і громад, які переходять у її канонічне підпорядкування, поступово стає більше. 

Опісля Блаженнійший Епіфаній вручив відзнаки ПЦУ представникам влади Хмельниччини. 

Зокрема, орден Архистратига Михаїла отримав перший заступник начальника ОВА Сергій Тюрін.

Такий же орден Архистратига Михаїла ІІ ступеню “за заслуги перед Помісною Українською Православною Церквою та побожним народом” передали для Хмельницького міського голови Олександра Симчишина.

Голова обласної ради Віолета Лабазюк за жертовне служіння задля збереження Божого дару свободи та незалежності удостоєна медаллю “Хрест свободи”.

Керівника Хмельницької РВА Анатолія Катеренчука відзначено медаллю “За жертовність та любов до України”.

Також нагорода від предстоятеля ПЦУ дісталась ексначальнику ОВА Сергію Гамалію.