24 травня 2023 року, під головуванням Митрополита Епіфанія, відбувся Архієрейський Собор Православної Церкви України у Трапезному храмі святих Антонія і Феодосія Печерських. Участь у соборі взяли 53 архієреї, в ході засідання було обговорено актуальні питання та ухвалено важливі постанови, включаючи Статут про управління церквою та врегулювання календарного питання. Собор також підтримав роботу Митрополита Нестора та засвідчив готовність до діалогу для досягнення єдності в українському православ’ї.

Митрополит Нестор брав участь у важливому засіданні церковного собору

Під головуванням Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія 24 травня 2023 року в Трапезному храмі святих Антонія і Феодосія Печерських на території Верхньої Лаври відбувся Архієрейський Собор автокефальної Української Православної Церкви.

Перед засіданням було звершено молебень на початок всякої справи, повідомляє пресслужба Київської митрополії.

Участь в Соборі взяли 53 архієреї Православної Церкви України, за виключенням відсутніх з об‘єктивних причин. На початку засідання Предстоятель виголосив доповідь про діяльність ПЦУ від часу попереднього Собору (24 травня 2022 р.), після чого відбулося соборне обговорення актуальних питань порядку денного.

У підсумку Архієрейським Собором були ухвалені відповідні постанови. Зокрема, Статут (Положення) про управління Православної Церкви України і Постанова про врегулювання календарного питання в Православній Церкві України.

Окрім того, Собор схвалив роботу Предстоятеля, Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, та Київської Митрополії УПЦ (ПЦУ) й засвідчив йому повну підтримку. Також було затверджено всі рішення ухвалені Священним Синодом УПЦ (ПЦУ) за період з попереднього засідання, відображені в синодальних документах і вкотре засвідчено бажання й готовність вести діалог, мета якого – досягнення єдності українського православ’я навколо Київського престолу на засадах Томоса про автокефалію.

З повним текстом постанов Архієрейського Собору можна ознайомитися за цим посиланням.