Архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор звершив першу цьогорічну Літургію Ранішосвячених Дарів, неєвхаристійну літургію, яка звершується у Православній Церкві тільки в період Великого посту. Богослужіння відбулося в каплиці кафедрального собору святих рівноапостольних Костянтина і Єлени в Тернополі, і за ним співслужили клірики кафедрального собору. Літургія Ранішосвячених Дарів – це особлива літургія, під час якої Таїнство перетворення хліба і вина в Тіло і Кров Христові не відбувається, але віруючі причащаються святих Дарів, раніше освячених на літургії святителя Василія Великого або святителя Іоана Золотоустого. Літургія Ранішосвячених Дарів звершується у різні дні періоду Великого посту згідно з Уставом Церкви.

Вірні Тернопільщини взяли участь у неєвхаристійній літургії у каплиці кафедрального собору

Архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор очолив першу Літургію Ранішосвячених Дарів в каплиці кафедрального собору святих рівноапостольних Костянтина і Єлени в Тернополі. Це особливе богослужіння, яке звершується тільки в період Великого посту в Православній Церкві. Під час цієї літургії не відбувається Таїнство перетворення хліба і вина в Тіло і Кров Христові, але віруючі причащаються раніше освячених на літургії святителя Василія Великого або святителя Іоана Золотоустого святих Дарів. Цього року літургія відбулася в середу першої седмиці Великого посту.

На Літургії Ранішосвячених Дарів Його Високопреосвященству співслужили клірики кафедрального собору, а саме: щосереди і щоп’ятниці, у четвер 5-го тижня Великого посту, у понеділок, вівторок і середу Страсного тижня, у дні храмового свята або святого 3 полієлеєм, а також у понеділок, вівторок і четвер 2-го, 3-го, 4-го, 5-го і 6-го тижня Великого посту, якщо за Уставом належить звершувати цю літургію. Літургія Ранішосвячених Дарів є важливою складовою періоду Великого посту і нагадує віруючим про значення молитви, посту та покаяння.