У церкві святого Георгія на Фанарі Вселенський Патріарх Варфоломій 22 жовтня 2021 року відслужив Божественну літургію з нагоди 30-річчя інтронізації на Патріарший престол. Напередодні Предстоятель Константинопольської Церкви звершив Вечірню.

Як представник Православної Церкви України участь у богослужіннях взяв архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор. Архієрея супроводжував завідувач єпархіальної канцелярії протоієрей Володимир Зубілевич.

На богослужіннях також молився митрополит Тирговіштський Румунської Православної Церкви Нифонт.

Архієпископ Нестор передав Його Всесвятості вітання від Митрополита Епіфанія та усієї помісної Української Православної Церкви.

У вітальному адресі Предстоятель ПЦУ подякував очільникові Вселенського Патріархату за визнання автокефалії нашої Церкви та нещодавній візит до України.

«Мудрість, мужність, незламність духу та жертовну любов явили Ви, здійснюючи ці великі справи. І хоча є ті серед наших братів, хто дотепер ще не усвідомив вірність всього зробленого – але у належний час і вони побачать те, що Ви побачили від початку, зрозуміють і приймуть зроблене, бо воно – на благо Церкви Христової, – йдеться у привітанні предстоятеля ПЦУ. – Радію, що під час візиту Вашої Всесвятості до Києва Ви особисто мали можливість побачити і відчути ту любов і вдячність, яку має православний український народ до Вас. Тож цим листом дозвольте лише поновити свідчення наших незмінних почуттів братньої любові, глибокої поваги і сердечної подяки Вашій Всесвятості за все, що Ви зробили і робите для Православної Церкви загалом і для помісної Української Православної Церкви зокрема», – зазначається у вітанні Митрополита Епіфанія на адресу Патріарха Варфоломія.

В урочистих заходах також взяли участь заступник керівника Офісу Президента Андрій Сибіга, новопризначений Надзвичайний та Повноважний посол України в Туреччині Василь Боднар, генеральний консул України в Стамбулі Олександр Гаман, консул України в Анталії Емір Рустамов, керівник Тернопільської обласної ради Михайло Головко, депутатка Тернопільської міської ради Мар’яна Головко, начальник відділу міжнародного співробітництва та промоції Тернопільської області Тернопільської обласної ради Руслан Кулик, представники української громади в Туреччині.

Також 21 жовтня Патріарх Варфоломій у своїй резиденції прийняв українську делегацію на чолі з архієпископом Нестором. Його Всесвятість поспілкувався з тернопільським архієреєм та представниками обласної влади, переглянув світлини споруджуваного у Тернополі кафедрального собору та благословив гостей.

Джерело