Стаття розповідає про непохитну віру та подвиг святих мучеників, які віддали своє життя за Христа під час переслідувань у місті Кесарії Палестинській у III столітті. Їх відданість та мужність є великим прикладом для нащадків у вірі та стійкості перед випробуваннями.

Свята доля мучеників у місті Кесарії Палестинській за часів переслідувань

Святі мученики Агапій, Пуплій, Тимолай, Роміл, Олександр і Олександр, Діонісій і Діонісій є прикладом непохитної віри та відданості принципам християнства. Їх подвиг став символом відмови від відступництва перед погрозами та катуваннями за часів імператора Діоклітіана в місті Кесарії Палестинській.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Під час одного з язичницьких свят, коли християни відмовилися принести жертву ідолам, їх почали публічно катувати та страчувати. Мученик Тимофій був засуджений на спалення, а мученики Агапій та Фекла віддані на поталу звірам.

Серед натовпу юнаків-християн були Пуплій, Тимолай, двоє Олександрів і Діонісій та іподиякон Діаспольської церкви Роміл. Вони вирішили публічно сповідати віру і піддатися мукам заради Христа. Зв’язавши собі руки на знак добровільного подвигу, вони зустрілися з правителем міста. Імператор намагався їх змусити відмовитися від рішення, але безуспішно. Тоді він кинув їх у в’язницю, де вже були Агапій та його слуга Діонісій.

Всі ці святі були піддані страшним мукам та обезголовлені за свою віру в Христа. Їх відданість і мужність служить нам за великий зразок та натхнення до нескореності під час випробувань.

Ця історія нагадує нам про значення віри і відданості своїм переконанням, навіть у найважчі часи, і про силу, яку може дати віра в щирих серцях.

Молитва до святих мучеників Агапія, Пуплія, Тимолая, Ромила, двох Олександрів та двох Діонісіїв у часі російсько-української війни

О мученики святі, Агапій, Пуплій, Тимолай, Ромил, два Олександри та два Діонісії!

У війні, що лютує на наших землях, убережіть наших воїнів від небезпеки і надайте їм силу та мужність у боротьбі за свободу та справедливість.

Молимо, щоб Україна, захищаючи свою незалежність та територіальну цілісність, одержить беззаперечну перемогу над агресором і знайде шлях до мирного майбутнього.

Даруйте нам, мужні святі, духовні сили та наполегливість у протистоянні злу і допоможіть досягнути мети, яка сповнена мирного благополуччя та добробуту для всіх.

О мученики святі, моліть Бога за нас! Амінь.

Джерело – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія