Вшановуючи 32 роки служіння Вселенського патріарха Варфоломія, стаття розглядає його важливий внесок у православний світ, підтримку автокефалії Православної церкви України та його роль у єднанні українського народу.

Урочисте Досягнення та Предстоятельство Вселенського Патріарха Варфоломія

22 жовтня 1991 року Божого сталася подія важлива для всього православного світу – обрання єпископа Варфоломія новим Вселенським патріархом, архієпископом Константинопольським і Нового Риму. Та урочиста інтронізація на патріарший престол відбулась 2 листопада 1991 року, і ця подія позначила собою відкриття нової глави в історії Вселенського Патріархату. Він, Вселенський патріарх Варфоломій, став 270-м патріархом у послідовності представників Вселенської церкви.

Після свого обрання, Вселенський патріарх Варфоломій відразу відвідав Святу гору Афон, і святіший Паїсій Святогорець відкрито засвідчив: “Бог дав нам найкращого патріарха в ці важкі роки!”

Протягом 32 років патріаршого служіння Його Всесвятості, було здійснено багато важливих кроків для церкви та світу. Він став справжнім предстоятелем православного світу, що активно працює над питаннями екуменізму, міжконфесійного діалогу і збереженням довкілля. Важливою частиною його служіння стала активна підтримка автокефалії Православної церкви України. Саме завдяки рішучим діям патріарха Варфоломія, настала нова сторінка в історії української церкви.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

В Україні Вселенський патріарх Варфоломій став символом духовної єдності та главою Церкви-Матері для всього українського народу. Він неодноразово висловлював своє рішуче засудження стосовно російської агресії на Україну і підтримував українську церкву в цей нелегкий час війни.

Незважаючи на намагання РПЦ розділити православ’я та завадити визнанню Православної церкви України, патріарх Варфоломій мужньо та рішуче протистояв цим задумам. Він став видатною історичною постаттю, яка зробила значний внесок в розвиток православного світу.

Молимося, щоб Бог надав патріарху Варфоломію мудрості та сили продовжувати служити для блага людства та всієї православної Церкви.

. Εἰς πολλὰ ἔτη, δέσποτα!