Скоро минає два роки, як утворена, так звана, Православна Церква України, якій Константинопольський Патріарх надав Томос. До цього часу він не має визнання з боку інших помісних Православних Церков, окрім тих, які визнали його в перші місяці: Елладська та Олександрійська.
 
Багато православних християн запитують, чому більшість помісних церков не визнали та ніколи не визнають Православну Церкву України, як автокефальну?
 
Визнати цей Томос про автокефалію Православної Церкви України означає прийняти і зміст документу, в якому закладено вже не першість честі Константинопольського Патріарха в православ’ї, а його першість влади. Визнати Томос від 6 січня 2019 року – це означає погодитися на появу своєрідного папства в православ’ї. Виходячи з того, що цим Томосом порушується чистота православ’я, будь-яка Православна Церква, якщо вона хоче залишатися православною, не може визнати цей Томос.
 
Закликаю всіх православних християн в Україні та в усьому світі, твердо стояти на засадах святого православ’я та не відходити від нього.
 
ФІЛАРЕТ
ПАТРІАРХ КИЇВСЬКИЙ
І ВСІЄЇ РУСИ-УКРАЇНИ