25 січня 2023 р. після завершення загальної зустрічі з делегацією ВРЦіРО відбулася окрема зустріч Предстоятеля Православної Церкви України Блаженнійшого Митрополита Епіфанія з префектом Дикастерії сприяння християнській єдності кардиналом Куртом Кохом.

У зустрічі взяв участь також архієпископ Євстратій, заступник голови Управління зовнішніх церковних зв’язків.

Митрополит подякував Його Еміненції Курту Коху за увагу до Помісної Церкви України та розповів більш докладно про загальну ситуацію в релігійному житті нашої держави, відповівши на низку питань.

«Ми уважно слідкуємо за подіями. Під час наших зустрічей і Патріарх Варфоломій, і митрополит Еммануїл, який, як я знаю, багато теж зробив для Української Церкви, розповідали нам про них. Також днями ми мали візит Патріарха Олександрійського. Ми раді візиту, який відбувається тепер, і сподіваємося, що з Божою допомогою суперечки, які є між православними в Україні, завершаться», – сказав кардинал Кох.

Блаженнійший владика засвідчив відкритість ПЦУ, як однієї з Помісних Церков, до участі у православно-католицькому діалозі. «Ми маємо добрі відносини як з Греко-Католицькою, так і з Римсько-Католицькою Церквами в Україні, протягом минулого року ми мали теплі зустрічі та взаємодію з представниками католицьких єпископських конференцій Польщі, Німеччини, Франції. Тож ми хочемо поглибити контакти також і з Апостольською столицею», – підкреслив Митрополит Епіфаній.

Загалом зустріч відбулася в теплій доброзичливій атмосфері, а її учасники домовилися продовжити контакти.

Джерело: Пресслужба Київської Митрополії
Української Православної Церкви (ПЦУ)