Святий великомученик Димитрій, походженням зі Солуня, став символом віри, храбрості та молитви перед лицем гоніння. Його життя і подвиг нагадують нам про важливість віри в Христа та стійкості перед випробуваннями. Святий Димитрій Солунський також відомий як Мироточивий через чудодійне виточення мира з його мощей.

Віра, храбрість і молитва перед лицем гоніння

Святий великомученик Димитрій (від грецького Δημήτριος, Дімітріос) був сином таємних християн і походив з міста Солуня (звідси Солунський). Нині це сучасні Салоніки в Греції. Батько Димитрія був воєводою цього міста і жив в часи, коли царі-язичники підняли на християн жорстоке гоніння, тож відкрито сповідувати християнство він не міг. В юному віці батьки таємно хрестили Димитрія і виховували його у християнський вірі.

Коли Димитрій став повнолітнім, батьки померли, залишивши йому своє майно. А цар Максиміліан, покликавши до себе нащадка воєводи Солунського і дізнавшись про розум та хоробрість у боях цього юнака, вирішив призначити молодого Димитрія правителем землі Солунської, водночас наказавши очистити її від «нечестивих християн», караючи їх на смерть.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Повернувшись додому, святий Димитрій зробив все навпаки. Він виступив проти поклоніння бездушним ідолам, пояснював солунянам заповіді Христові, навертав язичників до святої віри, викорінюючи багатобожжя. Дізнався про це цар Максиміліан і дуже розлютився. Прибув зі свитою й військом до Солуні та викликав Димитрія, який, не ховаючись, розповів йому про істинного Бога, за що був ув՚язнений. Ув՚язнили тоді і багато містян-христинян.

Різними випробуваннями намагалися змусити Димитрія зректися віри Христової, але дарма. Цар Максиміліан влаштував в той час гладіаторські бої, під час яких втратив свого улюбленого бійця Лія. А переміг його юнак-християнин Нестор, духовним вчителем якого був Димитрій. Дізнавшись про це, цар замість нагороди за перемогу велів стратити юнака, а Димитрія наказав проткнути списами. Так у 306 році великомученик відійшов до Господа.

Його тіло викинули на поживу диким звірам, але християни благоговійно поховали його. На тому місці звершувались численні чудеса та зцілення. Коли пройшло багато часу і гоніння на християн припинилися, над гробницею святого спорудили невеликий храм, там звершувалося багато чудес, багато хворих отримувало зцілення. Нетлінні мощі святого Димитрія виточували чудодійне й запашне миро, про що свідчили численні письменники й історики. Виточення мира почалося з VII століття. Через це святого великомученика Димитрія Солунського ще називають Мироточивим.

Святий і славний великомученику Христовий Димитрію, скорий помічнику та щирий заступнику всіх, хто з вірою вдається до тебе, моли Бога за нас!

Молитва до вмч. Димитрiя Солунського

Святий i славний великомученику Христовий Димитрiю, скорий помiчнику i заступнику всiх, хто з вiрою до тебе вдається! Ти з вiдвагою стоїш перед Небесним Царем, ублагай Його подати прощення грiхiв наших, i щоб визволитися нам вiд пошести смертоносної, стихiйного лиха, меча та вiчної кари. Моли благiсть Його, щоб помилував мiсто (село) це i всяку країну християнську, виблагай у Царя царiв перемогу народовi українському i всiй державi нашiй мир, спокiй, твердiсть у вiрi та поступ у благочестi. А нам, що шануємо пам’ять твою, вимоли благодатне змiцнення на добрi справи, щоб чинили тут угодне Владицi нашому Христу Боговi та сподобилися молитвами твоїми наслiдувати Царство Небесне i там прославляти Його з Отцем i Святим Духом на вiки вiкiв. Амiнь.