Церква ПЦУ та Міжнародний фонд «Мрійники» організували ретрит для дружин і дітей військовослужбовців у Карпатах, серед мальовничих гір. Ретрит відбувся за участю 14 родин, які представляли півсотні учасників. На заході була звершена молитва за Україну та воїнів ЗСУ та їхні родини під проводом духовенства ПЦУ, а єпископ Юліан збагатив серця учасників своїм мудрим пастирським словом. Наступний ретрит заплановано в Києві. Крім того, ПЦУ повсякденно займається благодійністю, молитвою, душпастирством, капеланським служінням та психологічною підтримкою захисників, їхніх родин та вимушених переселенців.

“ПЦУ та Міжнародний фонд “Мрійники” організували ретрит для дружин і дітей військовослужбовців у Карпатах, зі звершенням молитви та пастирським словом”

24 лютого 2022 року для українського народу життя не закінчилось, воно поділилося на «до» і «після». Але є ЗАРАЗ. Що в цьому «зараз»? Для багатьох українців «зараз» – це пекучий біль втрати, це пустка в душі, це камінь з болю і туги на серці, це апатія і відчуття знесилення, це страх і панічні атаки, це неможливість нормально спати і спілкуватися з іншими…

Наша Церква прагне і може допомогти віднайти рівновагу, полегшити біль від душевних ран. Двері наших храмів і серця наших священнослужителів відкриті для кожного, хто потребує допомоги і підтримки. Постійна молитва, гуманітарна допомога, благодійні проекти, душпастирство, капеланське служіння, духовна та психологічна підтримка захисників, їхніх родин, вимушених переселенців – цим повсякденно займається родина ПЦУ в усіх куточках України.

Ми щиро вітаємо і вдячні за співпрацю з різними громадськими організаціями, волонтерами і благодійними фондами щодо збереження духовного здоров’я нашої нації. І хочемо розповісти про завершення другого ретриту для дружин і дітей військовослужбовців, який відбувся серед мальовничих Карпат, в серці Гуцульщини, в с. Красноїлля Верховинського району. Організувала цей захід під назвою «Серед своїх» дружина нашого священнослужителя Христина Матвієнко з її Міжнародним фондом «Мрійники», а ми радо долучилися до цього важливого проекту.

В цьому ретриті взяли участь 14 родин наших захисників, це майже півсотні учасників, серед яких є ті, хто чекають чоловіків і батьків з фронту, а є й ті, хто, на жаль, їх втратив. За участю нашого духовенства, з благословіння єпископа Коломийського та Косівського Юліана у місцевому храмі була звершена молитва за Україну, воїнів ЗСУ та їхні родини, а після молитви владика Юліан своїм мудрим пастирським словом збагатив серця учасників вірою в перемогу добра над злом та надією на подальше щасливе життя. Наступний ретрит має відбутися в Києві.

Нагадаємо, що ретритами (від англ. retreat – духовне усамітнення, відступ) називають семінари, які мають на меті духовну чи психологічну роботу над собою. Деякі ретрити проводяться в мовчанні, інші, навпаки, у жвавому спілкуванні – залежно від мети та узгоджених учасниками правил. Зазвичай ретрити проводяться далеко від міської метушні, шуму й інших відволікаючих факторів – у віддалених місцях, на природі, в приватних будинках чи спеціальних будівлях, наприклад, в монастирях. Задача будь-якого ретриту – духовна підтримка, перезавантаження, відновлення емоційної та духовної рівноваги, знаходження відповідей, примирення.