Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія на офіційному сайті опублікував аудіо- та відеозаписи судового засідання по справі  №921/623/19 (позивач – Управління Тернопільсько-Бучацької єпархії УПЦ (ПЦУ), відповідач – ТОВ «ДЖУРИНФОРТЕЦЯ») про визнання недійсним правочину та визнання недійсним рішення загальних зборів. Об 11:40 суддею Гевко Володимиром Львовичем розглянуто справу №921/495/19 щодо розгляду питання про розмір і структуру судових витрат, які підлягають стягненню з відповідача ТОВ «ДЖУРИНЕНЕРГО» на користь позивача – Управління Тернопільсько-Бучацької єпархії УПЦ (ПЦУ). 

Голова ГО «Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія» Наталія Шевчук прибула з Києва до Тернополя й особисто була присутня на судових засіданнях. Після слухання судових справ Наталія Михайлівна поділилась враженнями та прокоментувала перебіг подій у судовій залі.

«Засоби судового захисту, обрані Високопреосвященним Тихоном (Петранюком Т. І.) як керівником Управління Тернопільсько-Бучацької єпархії Православної Церкви України для повернення майна Церкви, є, на мою думку, неефективними, вони спрямовані на замилювання очей керівництву Православної Церкви України та слідству, оскільки рішення у вказаних справах у разі задоволення позовних вимог жодним чином не вплинуть на реєстраційні дії, проведені у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно й загалом – на повернення об’єктів нерухомості належному власнику в початковому стані, тобто Церкві.

Особисто мене потішив позов Управління Тернопільсько-Бучацької єпархії УПЦ (ПЦУ) про відшкодування судових витрат. Тобто щодо подання заяви про те, щоб ТЄ УАПЦ, правонаступницю ПЦУ, визнали потерпілою стороною та повернули вкрадене майно вартістю $2 млн, владика Тихон керується Святим Євангелієм і християнським вченням та відмовляється, а тут за кілька тисяч гривень б’ється чоловік не на життя, а на смерть. Мало того що до господарського суду з 2016 року так і не дістався, так ще й згадав, що скупники краденого йому недодали.

Ви запитаєте: що внаслідок владика Тихон хоче викрутити з цієї показухи як нинішній керівник Управління Тернопільсько-Бучацької єпархії УПЦ (ПЦУ)? Я відповім: як свідомий злочинець і знаний аферист у церковних справах, Тихон прагне востаннє урвати по максимуму – перепідписати протоколи зборів на прийнятних для нього умовах, наприклад, як на Архієрейському соборі Митрополит Макарій (Малетич) радив «хоча б 51% на 49%», а там потихеньку, з плином часу, розмиє свою скромну долю. Для таких фахівців, як Гук, Петранюк і Малетич то зовсім нескладно, було б що продати, а кому – знайдеться! Виходить так: ми виявлятимемо злочини, скоєні проти Церкви, подаватимемо заяви, збуджуватимемо кримінальні провадження, роками робитимемо все можливе і неможливе, аби зберегти цілісність Церкви, а ці ділки-ієрархи перепродаватимуть по кілька разів крадене й пакуватимуть власні архієрейські кишені? Ні, хлопці, такого більше не буде! Ви досі що хотіли, те й виробляли. А тепер, якщо нам, вірянам, стане відомо, що церковне майно перепродано, відчужено чи вкотре вкрадено, ми вчитимемо вас математики – ви не уникнете покарання. Останнє слово буде за вірянами Православної Церкви. А допоки ми смиренно чекатимемо на справедливе рішення Феміди».

ДИВИТИСЬ ВІДЕО СУДОВОГО ЗАСІДАННЯ