6 березня 2017 року, під головуванням Преосвященнійшого Віктора (Бедь), єпископа Мукачівського і Карпатського, керуючого Карпатською і Тернопільською єпархіями Української Автокефальної Православної Церкви відбулось засідання Собору духовенства кафедрального храму Різдва Христового Тернопільської єпархії УАПЦ в м. Тернополі.

До участі в засіданні Собору, правлячим архієреєм, було запрошено також декана м. Тернополя, голову Контрольної ревізійної комісії протоієрея Петра Скрипа та обласного духівника протоієрея Володимира Простака.

В ході засідання було розглянуто наступні питання порядку денного:

  • про кадрові призначення по кафедральному храмі Різдва Христового в м. Тернопіль;
  • про розгляд клопотання протоієрея Ігоря Семирозума щодо визначення місця для богослужіння з метою прийняття Святих Тайн Христових.
  • про розгляд клопотання протоієрея Володимира Герасимчука щодо визначення місця для богослужіння з метою прийняття Святих Тайн Христових.
  • про організацію та проведення поточних будівельно-ремонтних робіт комплексу храму Різдва Христового в м. Тернопіль.
  • про упорядкування могили Спочилого у Бозі Блаженнійшого Митрополита Мефодія (Кудрякова).
  • різне.

Участь в обговоренні поточних питань порядку денного прийняли: Преосвященнійший владика Віктор (Бедь), керуючий Карпатською і Тернопільською єпархіями; протоієрей Петро Заяць, канцлер Консисторії єпархії, ключар кафедрального храму; протоієрей Петро Скрип, декан м. Тернополя, голова Контрольної ревізійної комісії; протоієрей Володимир Простак, обласний духівник; протоієрей Анатолій Залізницький; протоієрей Володимир Ільчишин; протоієрей Ігор Прийдун; протодиякон Іван Заяць; протодиякон Петро Рубльовський – священнослужителі кафедрального храму.

При розгляді другого та третього питань порядку денного Собор запросив та заслухав протоієрея Ігоря Семирозума та протоієрея Володимира Герасимчука.

За результатами засідання Собор духовенства кафедрального храму Різдва Христового в м. Тернополі, за участі керуючого єпархією, голови Контрольної ревізійної комісії та обласного духівника, ухвалив:

Прийняти до відома інформацію керуючого єпархією Преосвященнійшого владики Віктора про зарахування в клір духовенства кафедрального храму Різдва Христового в м. Тернопіль протоієрея Володимира Ільчишина та призначення його благочинним даного храму і економом чоловічого монастиря Різдва Христового в м. Тернополі (вул. Руська, 22).

Прийняти до відома інформацію керуючого єпархією Преосвященнійшого владики Віктора про те, що у період після 7 грудня 2016 року протоієрею Ігорю Семирозуму та протоієрею Володимиру Герасимчуку архієрейським благословенням було визначено місце прийняття Святих Тайн Христових на базі храмів очолюваних протоієреєм Петром Скрипом, деканом м. Тернополя (м. Тернопіль, храм на честь Успіння Пресвятої Богородиці) та протоієреєм Володимиром Простаком, обласним духівником (с. Біла, Тернопільського району, храм на честь рівноапостольної Великої княгині Київської Ольги), однак цим правом вони так і не скористались з власних міркувань.

Зважаючи на попередньо висловлену позицію духовенства всіх деканатів єпархії, Контрольної ревізійної комісії єпархії, переважної більшості священнослужителів та значної частини парафіян кафедрального храму Різдва Христового, рекомендувати керуючому єпархією визначити місце служіння з метою прийняття Святих Тайн Христових протоієрею Ігорю Семирозуму та протоієрею Володимиру Герасимчуку за межами кафедрального храму Різдва Христового в м. Тернополі.

Підтримати пропозиції Преосвященнійшого владики Віктора про визначення місця для прийняття Святих Тайн Христових протоієрею Ігорю Семирозуму та протоієрею Володимиру Герасимчуку на базі храмів очолюваних протоієреєм Петром Скрипом, деканом м. Тернополя (м. Тернопіль, храм на честь Успіння Пресвятої Богородиці), протоієреєм Володимиром Простаком, обласним духівником (с. Біла, Тернопільського району, храм на честь рівноапостольної Великої княгині Київської Ольги) або протоієреєм Володимиром Ільчишиним (м. Тернопіль, храм на честь Вознесіння Господнього).

Підтримати пропозицію Преосвященнійшого владики Віктор про визначення постійного місця священицького служіння протоієрею Ігорю Семирозуму та протоієрею Володимиру Герасимчуку на парафії Вознесіння Господнього в с. Гаї Шевченківські або на парафії Введення в храм Пресвятої Богородиці в с. Лучка Тернопільського району чи у статусі місіонерських священиків з правом організації та розбудови нових парафій за їх власною ініціативою.

Доручити благочинному кафедрального храму Різдва Христового в м. Тернополі протоієрею Володимиру Ільчишину підготовити пропозиції щодо проведення поточних ремонтно-будівельних робіт комплексу храму Різдва Христового в м. Тернополі та подати їх на затвердження керуючого єпархією.

Підтримати схвалений Преосвященнійшим владикою Віктором проект упорядкування могили Спочилого у Бозі Блаженнійшого Митрополита Мефодія (Кудрякова) з встановленням гранітного хреста та пам’ятної дошки на території комплексу храму Різдва Христового в м. Тернополі.

Собор розглянув і ряд інших питань з життя храму Різдва Христового в м. Тернополі.