Фотограф «Азовсталі» з позивним «Орест» нарешті вийшов на зв’язок

Захисник Азовсталі Дмитро Козацький з позивним “Орест”, який потрапив у російський полон, вийшов на зв’язок зі своєю родиною. За словами рідних бійця, він виснажений, але живий. Про це розповіли сестра азовця Дар’я та їхня мати Ірина.

Декілька місяців про нього нічого не було відомо, але нещодавно, після теракту в Оленівці, він подзвонив та повідомив, що живий.

“Коли ми дізнались, що хлопці відправляються у полон — деякий час не було ніякої інформації, було дуже важко. Але слава Богу, Діма зателефонував мамі, ми почули його голос, він сказав, що живий — це найголовніше. Сказав, що їх годують, хоча ми не знаємо як, і те, що з ним все добре”, — розповіла сестра бійця.

За словами Дар’ї, під час перебування Ореста на “Азовсталі” не було доброго зв’язку й лише в останні дні перед полоном їм вдавалося поспілкуватися по відеозв’язку.

“За його словами та голосом було чути, що вони вже виснажені. Ми не знали, який краще буде вихід. Або, говорімо чесно, вмерти від того, що їх приб’є, або вмерти від голоду у 21 столітті, або піти на ризик”, — розповіла сестра стримуючи сльози.

Дмитру 27 років, він народився на Житомирщині. У 20 років став нацгвардійцем, а згодом почав боронити Україну у полку “Азов”.

Дар’я розповіла, що брат пішов до “Азова” свідомо. Перед цим читав багато інформації, щоб ухвалити правильне рішення. За її словами, цей полк — як сім’я, де кожний воїн стоїть один за одного.

“Це не братство, а справжня сім’я. Там головна мета — не вбити, не воювати, а віддати своє життя Україні”, — наголосила вона.

Дмитро є командиром пресслужби полку. Це саме він зробив вже легендарні фото поранених побратимів з польового шпиталю на Азовсталі. Його світлини облетіли весь світ.

Наразі Дар’я займається створенням футболок з фотографіями, які зробив боєць.

“Мій брат знайшов промінь сонця у пеклі. І я хочу це транслювати у світ. Хочу, щоб це знали”, — констатувала вона.

Також раніше «Орест» з «Азовсталі» зробив зворушливі й, водночас, сумні світлини з підписом «Місце моєї смерті та мого життя» та зняв щемкий фільм-прощання.