У статті “Є три проблеми: митрополит ПЦУ пояснив, чому патріарха Кирила досі не визнали єретиком”, митрополит Олександр (Драбинко) розкриває деталі невизнання патріарха Кирила як єретика. Православна церква України запропонувала визнати його єретиком через різанину у Бучі та втручання в справи Александрійського патріархату. Однак, митрополит Олександр вказує на три проблеми, які перешкоджають прийняттю такого рішення: відсутність консенсусу серед церковних лідерів, втручання Кирила в Александрійський патріархат та недостатність доказів його єретичності. Він закликає до обговорення та пошуку консенсусу для прийняття об’єктивного рішення щодо статусу патріарха Кирила.

Митрополит Олександр (Драбинко) розкриває деталі невизнання патріарха Кирила як єретика

Православна церква України, відповідно до схвалення різанини у Бучі та інших подій, запропонувала визнати патріарха Московського Кирила єретиком. Однак, митрополит ПЦУ Олександр (Драбинко) стверджує, що існує три проблеми, які перешкоджають прийняттю такого рішення.

За його словами, перша проблема полягає у відсутності консенсусу серед суду пентархії, який є необхідним для прийняття такого важливого рішення. Відсутність однозначності і згоди серед представників церковних ієрархій ускладнює процес визнання патріарха Кирила єретиком.

Друга проблема, на яку вказує митрополит Олександр, пов’язана з втручанням патріарха Кирила в справи Александрійського патріархату. Російська православна церква відкрила свій екзархат на канонічній території Александрійського патріархату, що порушує канони і норми православної церковної дисципліни.

Третя проблема, яку відзначає митрополит, пов’язана з недостатнім обсягом доказів і аргументів, що підтверджують єретичність патріарха Кирила. Для прийняття такого серйозного рішення необхідні вагомі підстави, які впевнено доводять його незгодність з вченням та практикою православної церкви.

Митрополит Олександр (Драбинко) закликає до подальшого обговорення цих питань і до пошуку шляхів досягнення консенсусу серед церковних лідерів. Він вважає, що лише за умови вирішення цих проблем можна буде прийняти остаточне рішення щодо визнання патріарха Кирила єретиком.

У світлі згаданих проблем, питання визнання патріарха Кирила єретиком залишається відкритим та вимагає подальших обговорень та розвитку. Це складний процес, в якому важливо знайти злагоду і дійти консенсусу відносно набуття об’єктивності та правомірності прийняття такого рішення.