На Раді церков обговорили, як безпечно відзначити на Тернопільщині Великодні свята. Алкоголь на свята, як і від початку війни, не продаватимуть, а комендантська година зменшиться у часі, і триватиме від 23.00 до 5 ранку.

Трансляція наживо: https://www.facebook.com/watch/?v=2591264781005507

Алкоголь на свята, як і від початку війни, не продаватимуть, а комендантська година зменшиться у часі, і триватиме від 23.00 до 5 ранку. Про це повідомили учасники брифінгу за результатами засідання Ради церков, що відбулась 14 квітня 2022 р у Тернополі.

Пропозиції військової адміністрації та поліції, які підтримали на Раді церков, озвучив начальник головного управління Нацполіції в області Олександр Богомол.

  • Перед Богослужіннями обстежуватимуть території навколо храмів на предмет виявлення вибухівок та інших небезпечних предметів.
  • Комендантська година триватиме від 23.00 до 5 ранку.
  • Напередодні свят та у святкові дні працюватимуть додаткові наряди поліції, патрулі, щоб не допустити роботи ДРГ та забезпечити порядок.  
  • У разі повітряної тривоги, прихожани мають переходити в укриття. Священики – на власний розсуд.
  • Максимально мінімізувати кількість людей, які братимуть участь у богослужіннях.
  • Освячення верби і кошиків здійснювати швидко. Не робити великого скупчення людей.

Свята мають бути безпечними, тому у цей період збільшать кількість патрулів.

Одним із рішень Ради церков було підтримати заборону продажу алкоголю – всі присутні за це проголосували одноголосно. Бо це, передусім, питання безпеки.

Римсько-католицька церква, яка святкуватиме Великдень вже цими вихідними,  запланувала богослужіння, залежно від комендантської години, щоб було безпечно і на славу Божу.

Всі Богослужіння звершуватиметься і паски освятять. Запрошують переселенців.

— Ми готуємось зустріти Воскресіння Христове – тут головне не освятити паску, а сама молитва, тому, пасхальні богослужіння відбуватимуться, враховуючи рекомендації поліції та військової адміністрації, — повідомив архієпископ Нестор. — Дуже важливо зберегти здоров’я прихожан. Я вірю, що святкування пройдуть спокійно. І молитва, яка піднесеться у ці дні, буде почута Богом. І Господь подарує нам перемогу.