Високопреосвященнійший Герман Семанчук, керуючий Чернівецькою та Хотинською єпархіями автокефальної УПЦ/ПЦУ разом з духовенством та вірянами відвідали Святий Кинот у столиці Афону Кар’єсі, де мали зустріч з ігуменом монастиря Іверон та іншими духовними лідерами. Під час візиту паломники відслужили молебні та вклонилися святиням. Візит до Святого Киноту міг бути важливим для зміцнення духовних зв’язків між Українською Православною Церквою та іншими православними церквами світу, а також для підтримки УПЦ/ПЦУ в умовах російської агресії.

Паломницька подорож Високопреосвященнішого Германа Семанчука до Святого Киноту на Афоні у супроводі вірників та духовенства автокефальної УПЦ/ПЦУ

29 квітня 2023 року Високопреосвященнійший Герман Семанчук керуючий Чернівецькою та Хотинською єпархіями автокефальної УПЦ/ПЦУ разом зі своїм духовенством та вірянами відвідали Святий Кинот у столиці Афону Кар’єсі. Там вони мали зустріч з Протоепістатом Христофором Іверським, спілкувалися та обмінювалися подарунками. Після цього поломники вклонились чудотворній іконі Пресвятої Богородиці “Достойно є” та відслужили молебень за Україну, український народ, воїнів-захисників та за перемогу над російським агресором.

Паломники разом з архієреєм також відвідали монастир Есфігмен, де зустрілись та поспілкувались з ігуменом Варфоломієм. Після цього Владика Герман відслужив подячний молебень біля Іверської ікони Божої Матері в монастирі Іверон.

Паломницька група відвідала також монастир Ватопед, де архієрей, клірики та прочани вклонились монастирським святиням. Пізніше, вечірнє богослужіння відбулося в монастирі Пантократор, де Високопреосвященнійший Герман очолив церковне обряд. Після цього прочани мали можливість приложитись до мощей святих, а під час трапези відбулась зустріч з ігуменом монастиря Пантократор Гавриїлом.

Ця подорож мала велике значення для Високопреосвященнійшого Германа та його прихильників. Вони змогли відвідати декілька святих місць, помолитись та вклонитись перед святинями, а також зустрітись з ігуменами та іншими духовними лідерами.

Ця подорож до Святого Киноту була важливою не тільки для Високопреосвященнійшого Германа та його прихильників, але й для Української Православної Церкви. Візит до монастирів Афону, які вважаються духовним серцем православ’я, міг бути сприяти в укріпленні віри та підтримці Української Православної Церкви в умовах російської агресії.

Це також може бути важливим кроком для зміцнення духовних зв’язків між Українською Православною Церквою та іншими православними церквами світу. Відвідування Святого Киноту відображає значення, яке Українська Православна Церква має для глобального православного співтовариства, і показує, що Україна не залишена сама на самі з проблемою російської агресії.