Митрополит Київський і всієї України, представляючи Православну Церкву України, висловлює глибоке співчуття з приводу упокоєння Патріарха Болгарії та висловлює підтримку всій Болгарській Православній Церкві та народу.

Єдність у скорботі та молитвах: православні церкви об’єднуються

Священному Синоду та повноті
Болгарської Православної Церкви

Ваше Високопреосвященство владика митрополит
Варненський і Великопреславський Іоан,
Намісник-голова Священного Синоду Болгарської Православної Церкви;
Преосвященні владики, всечесні отці, дорогі брати і сестри!

Від імені повноти Православної Церкви України та від себе особисто висловлюю глибоке співчуття ієрархам, духовенству та всім вірним Болгарської Православної Церкви з приводу упокоєння Його Святості Патріарха Болгарського і Митрополита Софійського Неофіта. Ми підносимо свої молитви за його світлу душу, просимо у Господа прийняти блаженноспочилого Предстоятеля БПЦ у Своєму Царстві і оселити серед святих.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Глибока віра, любов до Православної Церкви і рідного болгарського народу, молитовність і багаторічна пастирська праця як священника, архієрея та Патріарха – все це залишається у вдячній пам’яті про Його Святість спочилого Патріарха Неофіта. Вірю, що нині він доєднався у вічному житті до сонму своїх великих попередників – святителів Болгарських та вірних служителів Церкви Христової.

Болградська і Українська Церкви, як і наші братні народи, болгарський і український, мають чимало спільних сторінок історії, віддавна бувши поєднані православною вірою, церковною традицією, численними зв’язками. Як болгарський народ виборов свою свободу, зберіг свою національну і церковну ідентичність, так і наш український народ захищає свободу і своє право на життя перед обличчям агресії жорстокого ворога.

Ми вдячні усім болгарським вірним, духовенству та ієрархам, хто підносить свої молитви про перемогу правди і справедливий мир для України і від серця просимо у Господа миру і процвітання для Болгарської Православної Церкви та Болгарії.

Нехай вічною буде пам’ять спочилого Святійшого Патріарха Болгарського і Митрополита Софійського Неофіта!

З любов’ю у Христі –

Епіфаній,
Митрополит Київський і всієї України,
Предстоятель Православної Церкви України

——————————————

До Светия синод и до цялата
Българска православна църква

Ваше Високопреосвещенство Владика Митрополит

Йоан Варненски и Великопреславски,

Наместник-председател на Светия синод на Българскатаправославна църква;

Преосвещени епископи, всечестни отци, скъпи братя и сестри!

От името на цялата Украинска православна църква и от своеиме изразявам най-дълбоките си съболезнования на архиереите, клира и всички вярващи на БългарскатаПравославна Църква по повод кончината на НеговоСветейшество Българския патриарх и митрополит Неофит. Възнасяме молитвите си за светлата му душа, молим Господ да приеме блаженопочиналия Предстоятел на БПЦ в СвоетоЦарство и да го всели в лика на светиите.

Дълбока вяра, любов към Православната църква и родниябългарски народ, молитвеност и дългогодишна пастирскадейност като свещеник, архиерей и патриарх – всичко товаостава в благодарствената памет на Негово Светейшествоблаженопочиващия патриарх Неофит. Вярвам, че сега той се присъедини към вечния живот сред множеството на своите велики предшественици – български светци и верни служители на Христовата църква.

Болградската и Украинската църква, подобно на нашите братски народи, български и украински, имат много общистраници от историята, отдавна обединени от православнатавяра, църковната традиция и многобройните връзки. Кактобългарският народ избра своята свобода, запази своятанационална и църковна идентичност, така нашиятукраински народ защитава свободата си и правото си на живот пред агресията на жесток враг.

Благодарни сме на всички български вярващи, клирици и архиереи, които отправят своите молитви за победа на истината и за справедлив мир за Украйна и от сърце молим Господа за мир и благоденствие за Българската православна църква и България.

Вечна да бъде паметта на блаженопочиналия СветейшияБългарски патриарх и Софийски митрополит Неофит!

С любов в Христос,

Епифаний,
Митрополит на Киив и цяла Украйна,
Предстоятел на Православната църква на Украйна

Джерело: Українська Православна Церква/Православна Церква України