9 червня 2022 року відбулися урочистості з нагоди чергового випуску Волинської православної богословської академії. Розпочалося торжество соборною літургією у Свято-Троїцькому кафедральному соборі м. Луцька.

Її очолив митрополит Львівський та Сокальський Димитрій ( Рудюк), у співслужінні митрополита Луцького і Волинського Михаїла (Зінкевича), архієпископа Тернопільського та Кременецького Нестора (Писика), ректора ВПБА прот. Володимира Вакіна, канцлера Волинської єпархії прот. Миколая Цапа, спільноти викладачів, батьків, священників що давали рекомендації цьогорічних випускників у священному сані.
Під час літургії у сан пресвітера був рукопокладений вискник 4-го курсу ВПБА дияк. Павло Гусак.


Після запричасного стиха проповідував випускник магістратури свящ. Дмитро Черенюк.
Урочистості розпочалися з вітального слова ректора протоієрея Володимира Вакіна, в якому він подякував усім, що змогли вистояти у ці непрості для нас часи. Всі ми переживаємо час війни, це дуже не просто і важко усім, але ми зуміли з Божою допомогою і молитвою вистояти і дожити до цього дня.
Привітання звучало від владики Димитрія, який побажав випускникам наснаги та Божого благословення служити Україні та народу. Від випускників бакалаврату з вітальним словом звернувся Максим Іржавський. Зворушливі слова вдячності прозвучали від Віктора Святого, який представляв випускників магістратури та Анни Галайди, що говорила від імені регентів.


Учений секретар прот. Миколай Цап’юк зачитав наказ про присвоєння освітнього ступеня і видачу дипломів випускникам 2022 року. Почесну місію вручення дипломів здійснив ктитор Академії та її духовний батько митрополит Михаїл.
Насамкінець до випускників та всіх учасників заходу звернувся владика Михаїл, який привітав усіх зі святом та побажав Божого благословення.