18 червня віруючі православної віри в Україні святкують День всіх святих. Це особливе свято, коли вшановуються всі святі, які проявилися на українській землі, а також новомученики і сповідники ХХ століття. Вшанування цих духовних героїв є нагадуванням про їхні подвиги, самопожертву і внесок у розвиток українського православ’я. У цей день ми згадуємо імена святців, відомих і невідомих, які стали прикладом віри і мужності. Також ми не забуваємо невинно убієних жертв російської агресії, які стали мучениками заради правди і свободи. Вшановуючи всіх святих, ми підтримуємо зв’язок з нашою спадщиною та знайдення натхнення у їхньому житті.

Вшанування духовних героїв, символів віри та надії

18 червня – день, коли православні віруючі вшановують всіх святих, які проявилися на землі українській, а також новомучеників і сповідників ХХ століття. Цей день є нагадуванням про духовних героїв, які стали основою української нації.

Святі – це люди, які віддано служили Богу і народу, покладаючи своє життя на вівтар святості. Українське православ’я має багато таких подвижників, які принесли великий внесок у розвиток церковного життя і сповідування віри. Їхні подвиги та самопожертва викликають шану та вдячність.

У цей особливий день ми згадуємо всіх святих загалом, а також українських святців, які мають особливе значення для нас. Вони народилися на нашій землі і здійснювали своє служіння Богу та людям. Їхні імена відомі та знайомі нам, але є і ті, чиї імена відомі тільки Богу. Всі вони мають свої чудові історії та подвиги, які стали прикладом для нас.

Ми вшановуємо святців, які проявилися на нашій землі, сповідували православну віру та приносили жертви заради її збереження. Їхні подвиги записані в історії Русі-України та на небі. Вони стали символами віри, надії та мужності для українського народу. Ми пишаємося ними, молимося до них та намагаємося наслідувати їхні благі вчинки.

Також, у наш час, до списку святців можуть додатися невинно убієні жертви російської агресії. Вони, з своєю невинністю та стражданнями, стали мучениками заради правди і свободи. Ми не забуваємо їхню жертву і молимося за них, сподіваючись на їхнє заступництво перед Богом.

Вшановуючи всіх святих української землі, ми підтримуємо живий зв’язок з нашою спадщиною та духовними корінями. Цей день нагадує нам, що наша віра має глибокі традиції та міцні основи. Ми віримо, що через молитву до святих та наслідування їхніх подвигів, ми зможемо зберегти віру в своєму серці та прославити Бога у своєму житті.

18 червня – це день, коли ми зібрані разом, щоб помолитися, згадати та знайти натхнення у житті святих. Нехай їхня благодать та молитва будуть з нами, а наші серця будуть відкриті до духовного сприйняття та розуміння. Віруймо, що через з’єднання зі святими, ми зможемо зрости в дусі, милосердії та любові до Бога та один до одного.

Молитва до всіх святих української землі у часі війни:

Всі святі, що просіяли на українській землі,
Звертаємося до вас у часі війни та скорботи.
Ви, які служили Богу та народу,
Знаєте наші страждання і скрутність часу.

Будьте нашими заступниками перед Господом,
Проливайте благословення на нашу землю.
Ми просимо вас, допоможіть нам усунути ворога,
Захистіть наших невинних, українських дітей.

Дайте нам силу й мужність у боротьбі зі злом,
Наповніть нас вірою, надією і любов’ю.
Нехай ваша благодать огорне нас і нашу землю,
І спрямовує наші дії на благо і мир.

Ми знаємо, що ваші імена записані на небі,
І ваша молитва досягає Божого престолу.
Тож молимося до вас зі смиренням і покаянням,
Щоб ви стали нашими захисниками та наставниками.

Сприйміть наші молитви, о святі благодатні,
І нехай Божа ласка сягне нас у нашій потребі.
Ми знаємо, що з вами поряд, ми не самотні,
Бо ви є нашими світлими лампадами і оберегами.

Всі святі української землі, моліться за нас,
Захищайте нас від зла, з’єднайте нас у єдиній православній родині.
Хай ваша благодать огорне нашу країну-Україну,
І нехай мир і свобода повернуться до нас цілковито. Амінь.

Джерело – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія