Сьогодні, у самий день свята, 28 липня, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет очолив у соборі урочисту Божественну літургію.

Його Святості співслужили архієпископ Переяславський і Білоцерківський Андрій, єпископ Сумський і Охтирський Никодим, єпископ Дніпровський і Криворізький Даниїл, єпископ Одеський і Балтський Никон, єпископ Чернівецький і Буковинський Никон, єпископ Херсонський і Таврійський Михаїл, настоятель собору протоієрей Борис Табачек, духовенство з Київської та інших єпархій Київського Патріархату.

За богослужінням підносились особливі посилені молитви за Україну: наших воїнів-захисників та весь побожний український народ. Духовенство і віряни підносили свої сердечні молитви, щоб Господь Бог звільнив Україну від нашестя російських чужинців-окупантів, захищав, оберігав та зміцнював дух наших воїнів-захисників, а також подав українському народові благословенний справедливий мир і перемогу.

На запричасному зі словом проповіді до вірян звернувся настоятель собору протоієрей Борис Табачек.

Після завершення Божественної літургії, під дзвони Володимирського собору, відбувся хресний хід навколо храму з читанням Євангелія.

Після закінчення хресного ходу Святійший Патріарх звернувся до численних парафіян з вітальним словом:

Ваші преосвященства, всечесні отці, дорогі браття і сестри!

Поздоровляю вас не тільки з храмовим святом Володимирського кафедрального собору, а й зі святом Української Державності, тому що князь Володимир заснував християнську державу. До святого Володимира Україна-Русь мала державу, але язичницьку державу. Таку державу, яку не хотіла приймати ні Візантійська імперія, ні християнська Європа не хотіла мати серед своїх держав Русь, бо вона була язичницька. А князь Володимир зробив її християнською державою й Україна, свого часу, завоювала поважне місце в європейському середовищі. І на сьогодні Україна відіграє велику роль. І Америка, і Європа дивляться «а чи переможе Україна Росію чи не переможе?». І спостерігають збоку, замість того, щоб підставити плечі, спостерігають. А Україна самостійно перемагає цього російського звіра. Переможе чи не переможе? Переможе. А чому переможе? А тому, що правда з Україною. Не ми ж напали на Росію, а Росія напала на мирну Україну, то правда з нами. Раз правда з нами, то з правдою Бог, а там, де Бог – там завжди перемога. І тому ми і віримо – перемога наша буде. І Україна буде великою державою, через те, що вона миролюбива і трудолюбива. І ці якості українського народу дають їй перевагу над іншими народами.

Ми будемо молитися Господу Ісусу Христу і святому князю Володимиру, щоб Господь по молитвам великого князя укріпив Україну, дав їй мир, злагоду, всяке благополуччя і благоденство.

Многії і благії літа нашій славній Україні” – виголосив Предстоятель.

Богослужіння завершилося многоліттям Патріарху, духовенству, вірянам, Богом береженій державі нашій Україні та всьому побожному українському народу.