Церква вшановує пам’ять ліквідаторів Чорнобильської катастрофи та висловлює подяку за їхню жертовність та героїзм. Молимося за їхніх родин і закликаємо до запобігання подібних трагедій у майбутньому.

Вшануймо пам՚ять усіх ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС

Сьогодні, в День пам’яті про Чорнобильську катастрофу, наша Церква молитовно згадує усіх ліквідаторів, жертв і постраждалих від цього великого лиха. Поминаючи жертви Чорнобильської трагедії, ми долучаємось і до Міжнародного дня пам’яті жертв радіаційних аварій та катастроф. З болем згадуємо Чорнобильську трагедію та її згубні наслідки, завдані для не одного покоління людей на великій території.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

З подякою вшануймо пам՚ять усіх ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС – пожежників, військових, лікарів, будівельників та багатьох інших, котрі тоді навіть не уявляли, яку реальну дозу опромінення отримують і яку ціну їм доведеться за це заплатити. Вони тоді звершили героїчний подвиг заради людства – ціною власного життя і здоров’я захистили інших від смертельної радіаційної загрози.

Ми поділяємо біль непоправної втрати з їхніми рідними і близькими. Багато тисяч українських сімей з болем бережуть спогади про рідних, які, не знаючи тоді правдивих і загрозливих обставин, поїхали приборкувати катастрофу, ліквідовувати наслідки вибуху. Не лише полум’я і радіація забрали в той час людські життя, але й брехня та покривання злочину тими, хто знав правду і приховував її від інших.

Дай Боже, щоби та жертва героїв-ліквідаторів, які віддали свої здоров’я і життя заради зупинення страшних наслідків аварії та заради нашого майбутнього, не була забута. І дай Боже, щоби подібна катастрофа ніколи більше не повторилася. Господи, збережи наш народ від усякого зла!